ALIŞ : 5.3131 | SATIŞ : 5.3343 | ALIŞ : 4.7689 | SATIŞ : 4.8367
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
OKUMAK ONUNDA HAKKI 06.10.2015
 
Başkan Çelik’ten Hak-İş ve Türk-İş’e ziyaret
 
Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde ikamet eden ve engelli oğlunu omuzlarında taşımak zorunda olan baba Hüseyin Kandemir, ekmek fırınında çalıştığı için  bir haftadan bu yana oğlunu ilk defa dün okula götürebildi. Oğlunun okuması için çalmadığı kapının kalmadığını söyleyen baba Kandemir, yardım için gittiği Milli Eğitim Müdürlüklerinde kendisine insan muamelesi yapılmadığını iddia etti.
Manisa'da bir fırında işçi olarak çalışan Hüseyin Kandemir, kemik erimesi olan ve yüzde 65 engelli olan lise birinci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki oğlunu her gün omuzlarında taşıyarak sınıfına kadar götürmek zorunda kalıyor. Manisa Yunusemre Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi birinci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Mehmet Kandemir, kas erimesi rahatsızlığı nedeniyle yüzde 65 oranında engelli ve yürümekte güçlük çekiyor. Oğlunun okuması için her türlü fedakarlığı yapan fırın işçisi baba Hüseyin Kandemir ise oğlunu her gün omuzlarında taşıyarak 2'nci katta bulunan sınıfına kadar götürmek zorunda kaldığı için bir haftadır oğlunu okula götüremiyor. Engelli oğlu için uygun bir okul bulan ve oğlunun bu okula alınması için Milli Eğitim Müdürlüklerine gittiğini söyleyen baba Kandemir, kendisine hiç bir şekilde yardım edilmediğini iddia etti. Baba Kandemir, 2 aydan beri oğlunu daha uygun şartlarda eğitim veren bir okula kaydını aldırmak için uğraştığını söyledi. Baba Kandemir, “Yaklaşık 2 aydan bu yana oğlumu zemin katında engelli sınıfı bulunan Manisa Endüstri Meslek Lisesi’ne aldıramıyorum. Burada asansör yok 2. kata çıkarmakta zorlanıyorum. Bir haftadır okula götüremedim. İlk defa dün getirdim. Milli Eğitim'e gittim. Derdimi anlattım. Kimse bana yardımcı olmadı. Kimse bize 'şöyle olur, böyle olur' demedi. Milli Eğitim'e dedim 'asansör yok, çocuğumun okulunu değiştirelim.' şimdi benim eşim de rahatsız. Şimdi ben işten çıkıp okula getirip akşama kadar başında mı bekleyeceğim? Ama Meslek Lisesi olursa biraz daha yakın düşecek bize. Hem evime yakın hem de iş yerime. Gece gündüz çalıştığım zaman giderim yemeğini yediririm. Tuvalet ihtiyacı olduğu zaman onu karşılarım yoksa burada akşama kadar başında beklemek zorunda kalacağım.”dedi.
 

“BİZE İNSAN MUAMELESİ YAPILMADI”
Oğlunun yaşadığı rahatsızlıktan bahseden Kandemir, yüzde 65 oranında engelli olan oğlu için İstanbul'da bir doktorun kök hücre tedavisi önerdiğini ancak bu tedaviden olumlu bir sonuç alınamayacağını söyledi. Yetkililerden oğlu için yardım bekleyen Kandemir, "Yetkililerden ya oğlum için asansör ya da oğlumun kaydını Meslek Lisesi'ne alınmasını istiyorum. Meslek Lisesi'nde zemin katta bir sınıf var. Gidip oraya da baktım. Müdür Yardımcısıyla görüştüm. Alacaklarını söylediler 2 aydan beri beni oyaladılar. Milli Eğitim'de bana yardımcı olmadı. Ben her gün üst kata kadar nasıl çıkaracağım. Hem Yunusemre hem de Şehzadeler Milli Eğitim Müdürlüklerine gittim. Derdimi anlattım. Çocuğumu ya Meslek Lisesi'ne alalım ya da çocuğumun bir asansörü olsun dedim ama kimse yardımcı olmadı. Bizi 2 aydan beri oyaladılar." diye konuştu. Gittiği Milli Eğitim Müdürlükleri'nde kendisini sürekli yanlış kişilere yönlendirdiklerini iddia eden Kandemir, "Dilekçe vermek istedim o, ona gönderiyor; o, ona. Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittim kale almadılar. Hep yanlış kişilere gönderdiler. İnsan diyip yüzüme bile bakılmadı. Bana insan muamelesi yapmadılar. İnsan yerine koymadıkları için çok zoruma gitti." diye konuştu. Bir haftadan beri okula gitmediği için üzgün olduğunu söyleyen engelli Mehmet Kandemir ise, “Bir haftadır okula gitmiyorum. Okumak istiyorum. Durumum için iyi şeyler yapmalarını istiyorum.”dedi. Haber: Ali BOZKURT(Özel) 

Okuma Sayısı : 937     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


34+5   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com