ALIŞ : 7.5292 | SATIŞ : 7.5593 | ALIŞ : 7.1687 | SATIŞ : 7.2705
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Güres Tavuk başını yedi 04.09.2012
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
AK Parti Mütevelli Belde Başkanı Fahri Görgülü  45 gün önce  AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek tarafından görevinden alındı. Görgülü’nün yerine şu an Ahmet Kurt, Mütevellide AK Parti’nin Belde Başkanlığını yapıyor. Ancak Genel Merkezden Görgülü’nün görevden alındığına dair resmi belge gelmedi. Fahri Görgülü’nün iddiasına göre görevden alınmasının sebebi; Mütevelli’de Faaliyet gösteren Güres Tavukçuluk’un kapalı ve hijyen koşullara uygun tavuk gübresi depolama alanının bulunmayışı nedeniyle yaptığı şikayetler. Güres Tavukçuluk’tan beldenin halk sağlığı için kapalı gübre kurutma ve depolama alanı istediklerini, zamanında yapmadıkları içinde İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi Şube Müdürlüğüne şikayet ettiklerini dile getiren Fahri Görgülü;”Firma’dan Ömer Güres Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek’e; ‘Fahri Görgülü’yü görevden alacaksınız’ dedi. Fahrettin Ayçiçek’te denileni yaptı. Beni görevden aldı, yerime Ahmet Kurt’u atadı. Güres Tavukçuluk  firmasında çalışmaları içinde, belde yönetiminde görevli 3 üyenin yakını yerleştirildi.  Böylece Firma Güres Tavukçuluk kendini güvene aldı” iddiasında bulundu.
Nurgül YILMAZ
Ak Partili Beldelerde sular bir türlü durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde Hamzabeyli Belde Başkanı Sami Türk’ün yaptığı açıklamadan sonra, bu sefer görevden alınan Mütevelli Belde Başkanı Fahri Görgülü’den çarpıcı iddialar geldi.
Tanrıverdi ekibi, Arınç ekibini saf dışı ediyor
Görgülünün birinci iddiasına göre Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sıkı hazırlıklar içinde olan Hüseyin Tanrıverdi’nin ilçe ve beldelerdeki ekibi sırf Tanrıverdi’nin gözüne girebilmek ve koltuk payesi elde edebilmek için, Bülent Arınç ekibini çeşitli Bizans oyunları ile saf dışı bırakıyor. Veya saf dışı bırakma çalışmaları içerisinde. Görgülü iddiaları ve tespitleri hakkında Güne Bakış Gazetesi’ne konuşarak;”aslında bu yapılanlardan zannımca Sayın Hüseyin Tanrıverdi’nin çok sonradan haberi oluyor. Ama sesini de çıkarmıyor. Burada amaç Sayın Bülent Arınç zamanında görevlendirilen Belde Başkanlarını teker teker görevlerinden almak ve yeni bir Hüseyin Tanrıverdi kadrosu kurmak. Böylece Hüseyin Tanrıverdi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olursa, bu kadrolara getirilenlerin hem koltuğu sağlam olacak, hem de kendi boruları ötecek.” Dedi.
Bülent Arınç’ın belde başkanları ekibi görevden alındı
Bülent Arınç ekibinden olduğu söylenen; Sancaklı İğdecik Belde Başkanı Ali Demir, Hamzabeyli Belde Başkanı Sami Türk, Hacıhaliller Belde Başkanı Şeref Ocakcıgil, Sancaklı Bozköy Belde Başkanı İbrahim Akakın, Karaağaçlı Belde Başkanı Muhammet Kan ve Mütevelli Belde Başkanı Fahri Görgülü görevlerinden alındı. İddialara göre; Bu isimlerin yerine Hüseyin Tanrıverdi’ye yakınlığı ile bilinen isimler getirildi.
Güres Tavukçuluğu şikayet etmiş, Firma ‘görevden alın’ demiş
Görevden alınması ile ilgili Fahri Görgülü’nün ikinci iddiası ise; Mütevelli’de Faaliyet gösteren Güres Tavukçuluk’un kapalı ve hijyen koşullara uygun tavuk gübresi depolama alanının bulunmayışı nedeniyle yaptığı şikayetler. Güres Tavukçuluk’tan beldenin halk sağlığı için kapalı gübre kurutma ve depolama alanı istediklerini, zamanında yapmadıkları içinde İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi Şube Müdürlüğüne şikayet ettiklerini dile getiren Fahri Görgülü;”Firma’dan Ömer Güres Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek’e; ‘Fahri Görgülü’yü görevden alacaksınız’ dedi. Fahrettin Ayçiçek’te denileni yaptı. Beni görevden aldı, yerime Ahmet Kurt’u atadı.
Güres Tavuk çiftliği gübre alanı için  600 imza topladı
Konu hakkında Güne Bakış’a konuşan ve iddiasını net bir dille anlatan Fahri Görgülü;”Ben Ak Parti’nin Mütevelli Belde Başkanı ve aynı zamanda kurucu üyesiyim. 2009 Haziran ayında göreve geldim. Beldemin yüzde 70 oy almasını sağlayan Belde Başkanıyım. 17 beldenin içinde birinci olan Beldem için plaket ile ödüllendirildim. sayın ilçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek Yaklaşık 6 ay önce göreve geldi.  Mütevelli kasabasında 2 yıl önce bir mücadele başlattım. Mütevelli Kasabasında bulunan Güres Tavuk Çiftliği kasaba ve halkı ile iç içe bir yaşam sürüyor. Tavuk Çiftliğinden gelen tavuk gübresi kokusu nedeniyle, belde halkı aşırı derecede rahatsızdı. Bende belde başkanı olarak görevimi yerine getirerek belde halkının sağlığı için Güres Tavuk Çiftliğini 25 Ağustos 2011 tarihinde şikayet ettim. Yaklaşık 600 haneden Güres Tavuk Çiftliğinden duydukları bu rahtsızlık nedeniyle imza aldım. Muhtarlarımız ve Belediye encümenlerinin destekleriyle başlatmış olduğum davada, Mütevelli kasabası bugün biraz olsun rahat bir nefes alıyor. Bu dava olumlu sonuca doğru gidiyorsa; Eski İlçe Başkanımız Recep Çımak, İl Başkanımız Murat Baybatur, Sayın Vekilimiz Selçuk Özdağ’ın desteleriyle yürüttüğümüz bu mücadele sayesindedir.” Dedi.  
 “Partiden konuşacak hiç kimse ve muhatap bulamadım”
Sağlık Müdürlüğüne beyanat verdikten sonra görevden alındığını dile getiren Fahri görgülü,”Firma ile yürüttüğümüz mücadele belli bir yere gelmiştir. Ama 5 Haziran 2012 tarihinde kasabamıza rahatsızlık veren konu hakkında İl Sağlık müdürlüğüne de beyanat verdiğimden Saruhanlı İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek beni görevden aldı. Kendisine seçimlere az kaldığını, böyle bir zamanda beni görevden alırsa Ak Parti’nin zarar göreceğini dememe rağmen beni görevden aldı. Sayın Başkan Fahrettin Ayçiçek’e Güres Tavuk Çiftliği’nden  Ömer Güres telefon açıp, şahsımı görevden almasını söyledi. Buna istinaden 2 aydan beri Ak Parti il ve ilçede beni dinleyecek , ısrarla ‘konuşacaklarım var’ dememe rağmen kimseyi karşımda muhatap bulamadım. Büyük Ak Parti ailesine yakışmayan başkanlar göreve getirildiğin de, İlk icraatları gerçek görev sevenleri  görevden almak oluyor. Bu sadece benim beldemde  olmuyor, Manisa’nın diğer beldeleri, mahalle başkanları dahil olmak üzere her yerde gerçek çalışanlar görevden alınıyor.”
3 kişiyi Güres Tavukçuluk'ta işe aldırttı
Güres Tavuk Çiftliği yetkilisi Ömer Güres’in, Saruhanlı Ak Parti İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek’e kendisini görevden almasını istediğini söyledikten sonra denilenin aynen yapıldığını iddia eden Fahri Görgülü;”Fahrettin Ayçiçek firma ne istiyorsa yaptı. Beni görevden aldı. Ahmet Kurt’u Belde başkanı yaptı. Birde yetmedi firma'ya  belde yönetiminde görevli;Nezih Sözen, Hüseyin Levent ve Baki Şare adlı üyelerin yakınlarını işe aldırttı. Böylece Firma Güres Tavukçuluk kendini güvene aldı” iddiasında bulundu.
“Aşırı sinek ve koku oluyor”
Güres Tavuk Çiftliğinde yetiştirilen tavukların gübresinin etrafa iğrenç bir koku saldığını, belde halkının bundan çok rahatsız olduğunu ifade eden Fahri Görgülü;”Üstelik Çiftlik depoladığı gübreleri sulama kanalının hemen yanına döküyor. Çocuklar bu sulama kanallarına girerek yüzüyor. Çocuklarımızın ve belde halkımızın sağlığı tehlikede. Güres Tavukçuluk işletmesi halk sağlığını ve çevreyi ciddi boyutlarda tehdit ediyor. Güres Tavukçuluğun tavuk kümeslerinden kaynaklanan  gübrelerini 766 ve 768 nolu parsellerde toprak üzerine sererek kurutma işlemine tabi tutuyor. Bu işlemler nedeniyle Beldede aşırı sinsek ve koku oluyor. Bu sinekler evlerimize, yiyeceklerimize, gıdalarımıza konuyor. Bizde onları tüketiyoruz. Son yıllarda beldemizde kanserden ölen sayısı oldukça arttı. Bu ölümlerin sebeplerinden birinin bu tavuk çiftliği olduğunu düşünüyoruz.  Tavuk gübresinin toprak üstüne yığılarak işlenmesi, tüm koku yayıcı emisyonların bir filtre yada arıtmaya tutulmadan doğrudan atmosfere verilmesine neden olmakta. Bu durumun çevre halkı üzerinde oldukça olumsuz etkileri var.”
Güres Tavukçuluk iyileştirme taahhüdü vermiş
Güres A.Ş’nin yaptığı şikayetler üzerine iyileştirmeye gideceğini taahhüt ettiğine vurgu yapan Fahri Görgülü,”Firma 400 tonluk yaş gübre işleme kapasiteli ‘Organik Gübre Üretim Tesisi’ projesi için çalışma başlattı. Sonradan da valilikten 16 Haziran 2010 tarihinde ,’Çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir’ belgesi alındı. Söz konusu projeyle tüm tavuk gübrelerinin, tamamen kapalı alan içerisinde gübre işleme silolarında aerobik fermantasyon, yani kompostlaştırma yöntemi ile organik gübre üretilmesi planlanmıştı. Ayrıca tamamen kapalı ortamda yapılacak işlemler sonucu oluşacak koku emisyonlarının toplanarak bir koku giderme ünitesinde filtreleneceği taahhüt edilmişti. Ancak henüz yapılan 2 denetimde söz konusu organik gübre üretim tesisi inşaatına başlanmadı. 2011 bitecekti, şimdi 2012 sonu için söz veriyorlar” diye dert yandı.
“Eğer ayağa kalkarsak partimiz çok zarar görür”
Fahri Görgülü Parti yetkililerine seslenerek;”Maksadımız AK parti büyütmek mi, yoksa zarar vermek mi değerli Manisa halkı? Size sesleniyorum Saruhanlı ve Mütevelli halkı. Haklı olan davamda sonuna kadar gideceğim. Sayın Ak Parti Ailesi şunu iyi bilin ki: ben sadece Mütevelli kasabasında değilim. Manisa’nın en ücra köşesinde ben ve ekim vardır. Çalışıyoruz. Eğer ayağa kalkarsak bundan bizler sorumlu değiliz. Partimiz çok ama çok zarar görür. Menfaat elde edenlerle Ak Parti’ye hizmet edenleri ayırt etmek lazım. Bütün sorunlarımızı Ak Parti Genel Merkezine rapor ettik. İnanıyoruz ki Manisa da yanan bu ateşi görmemezlikten gelmezler. Yoksa AK parti’nin devri Manisa da bitecek” dedi.
“Selçuk Özdağ’ın önünün kesilmesi mi isteniyor?”
Fahri görgülü yapılanlardan endişe duyduğunu ifade ederek;”Genel Başkanımız, Sayın Başbakanımızın söylemiş olduğu bir söz var. ‘Ben millete efendiliğe değil, hizmetkar olmaya geldim.’ Bu sözlere tüm Ak parti ailesi sahip çıkması gerekiyor. Bizi dışlamak isteyenler için aklıma şu soru geliyor. ‘hepsi MHP kökenli olduğu için mi burada. Sayın Milletvekilimiz Selçuk Özdağ’ın önünün kesilmesi mi isteniyor? Bu bizleri endişeye düşürüyor. Oysa AK parti tüm partilerden gelenlere kollarını açmıştır. Ak parti böyle büyümüştür.  Oysa Ak parti Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül sevgisiyle çoğalmıştır. Bu nedenden dolayı sen şucu, bucu deme hakkına kimse sahip değildir. Herkes burada iyi düşünüp iyi anlaması lazım” diye konuştu.  
Okuma Sayısı : 52839     


Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara tek tek teşekkür ediyorum. Ben Sakarya Akyazı Köyünde ikamet etmekteyim,yıllardır tavuk işletmeleri köyün yaşantısını olumsuz etkilemektedir.Şikayetlerimizi,Başbakanlık,Sağlık bakanlığı,tarım ve köy işleri bakanlığı,çevre ve orman bakanlığı,ilçe ve illerdeki bütün ilgili resmi kurumlara,akyazı kaymakamlığı ve sakarya valiliğine yapmış olduğumuz halde 2009 yılından bu güne hiç bir şekilde sonuç alamadık. Siz değerli ve duyarlı vatandaşlarımızla konuyla ilgili hukuk mücadelemizi birleştirmek ve bir arada yürütmek istemekteyiz. SAYGILARIMLA DURSUN ALİ KALEM 05327413043
  kalemdursun_ali@hotmail.com  Beğen  Okuma Sayısı : 2684  Tarih : 06.07.2013 / 17:28:46

Fahri Bey yapılanlardan çok bıkmış anlaşılan. Belde Başkanınını biz biliyoruz. Doğrular ortaya çıksın. Belde halkı olarak destekçisizyiz Fahri Beyin. Ama siyasi çatışma olmasaydı keşke. Hüseyin Tanrıverdi bey ve Bülent aArınç Bey arasındaki çatışmayı ve rekabeti hepimiz biliyoruz. Güneşi balçıkla sıvayamazlar. Hele bir belediye seçimleri yaklaşsın bakın daha neler olacak. Göründe Bakın. Sanıyorumki bu koltuk kavglarını yine ancak Güne Bakış yazabilecek.keşke bende bildiklerimi anlatabilsem. anlatsam yayınlanırmı acaba. özellikle ilçe belediyelerinde dönenler. küçük yerlerde herkes herkesin işini görür. ama devletin parası cukka. bilinse keşke bunlar.

  ferhat37@windowslive.com  Beğen  Okuma Sayısı : 2684  Tarih : 05.09.2012 / 21:31:53

Güne Bakış'ın ve Nurgül Hanım'ı tebrik ediyorum. Çok cesartle araştırılmış bir haber. Güres Tavuk büyük bir firma diye dokunuşlmazlığı yok. Kimse bu tür firmaların aleyhine bu kadar açık ve net haberler yapmadı. Fahri Beyi de tebrik ediyorum. İyi cesaret vallahi. Gazeteye çıkıp konuşmak her baba yiğidin harcı değildir. Sanıyorum ki Fahri Bey yapılanlardan çok bıkmış anlaşılan. Belde Başkanınını biz biliyoruz. Doğrular ortaya çıksın. Belde halkı olarak destekçisizyiz Fahri Beyin. Ama siyasi çatışma olmasaydı keşke. Hüseyin Tanrıverdi bey ve Bülent aArınç Bey arasındaki çatışmayı ve rekabeti hepimiz biliyoruz. Güneşi balçıkla sıvayamazlar. Hele bir belediye seçimleri yaklaşsın bakın daha neler olacak. Göründe Bakın. Sanıyorumki bu koltuk kavglarını yine ancak Güne Bakış yazabilecek.

  ferhat37@windowslive.com  Beğen  Okuma Sayısı : 2686  Tarih : 05.09.2012 / 21:28:00

"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


21+5   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com