ALIŞ : 7.5292 | SATIŞ : 7.5593 | ALIŞ : 7.1687 | SATIŞ : 7.2705
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
25 YAŞINDA HAYAT DOLUYDU 14.09.2012
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
Haber: Ali BOZKURT
 
Manisa OSB’de faaliyet gösteren Olgun Çelik Fabrikası’na sabah saat 07.30 sıralarında işçi bıraktıktan sonra Hasan Türek Caddesi üzerindeki dönülmez levhasının olduğu yerden dönmeye çalışan C.B(32) yönetimindeki 45 DY 693 plakalı servis midibüs kazaya sebep oldu.
 
Motosikletiyle aşırı hız yapıyordu
Cadde üzerindeki dönülmez levhasını bulunduğu yerden aniden dönen servis midibüsüne, yanından hızla geçmeye çalışan 45 HY 293 plakalı motosiklet hızlı bir şekilde çarptı.Midibüsün bagaj kısmına giren motosiklettin sürücüsü fabrika işçisi Basri Kalkan (25) olay yerinde hayatını kaybederken, arkasında oturan Yusuf Atılgan (31) ağır yaralı olarak  kaldırıldığı Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
Dönülmez kavşağından döndü
Trafik kuralına uymayarak dönülmez levhasının bulunduğu yerden dönmeye çalışan midibüs şoförü C.B’nin ise durumunun iyi olduğu belirtildi. Kazada olay yerinde hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü Basri Kalkan’ın geçtiğimiz ay içerisinde aşırılı alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konduğu belirtildi. Minibüs şoförü gözaltına alınırken, emniyet kazayla ilgili soruşturma başlattı.
 
CIMBIZ
Nurgül Yılmaz
 
Trafik artık yerel kurallar koymalı
Hemen hemen her gün 1 ila 4 arasında ölümlü trafik kazası haberlerinin geldiği Manisa’da Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürlüğü’nün trafik akışında koyduğu kuralları  daha katı ve ağır hale getirmesi şart. Görünen O ki;Genel Müdürlükçe yurt geneli için uygulanan genel trafik kuralları Manisa’da pek işe yaramıyor. Manisalı sürücü ve yayaların koyulan kurallara hiç riayet etmediği ortadaki tek ve açık gerçek. Emniyet Müdürlüğü yetki alanınca işini yapıyor ama, uyarılar ve denetimlerinde kazaları engellemede pek bir etkisi olamıyor. Bu aşamadan sonra yetkili merci;ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazaların önüne geçebilmek amacıyla  şehirde kendine has yerel kurallar-cezalar oluşturmalı. Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürlüğü kentin trafik akışı ve kimyasını öncelikle ortaya çıkartıp; affedilemez, esnetilemez, şehrin yerel trafik akışı ve ağına uygun, yerel güvenlik tedbir - kuralları tespit etmeli ve ivedilikle uygulamaya geçirmeli. Zira başka türlü yol ve trafik ağında verilen insan zayiatının önü alınamayacak. Manisa Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürlüğü’nün bir an önce uygulanması hiç de zor olmayan bu yerel kural ve cezaları Manisa kenti için hayata geçirmesi şart. Bu ortak çalışma için bir an önce çalışmanın başlatılması ve kent yol ağında uygulanması gerekiyor. Böylece Manisa kent insanı; hem kurallara uyan yaya ve sürücü bilincine sahip olacak, hem de bu ölümler-yaralanmalar ortadan kalkacaktır. Bir başka önerim ise, motosikletliler için alınacak önlemler. Motosikletler ya trafikten men edilmeli, ya da Motosikletlilere özel bir yol ağı tespit edilerek, bu ölüm makinelerinin sadece kendi yollarından gidiş-gelişleri sağlanmalı, bu yol ağına da küçük ve büyük araçların girmesi engellenmeli. İşin özü motosikletli yolu sadece motosikletlilere ait olmalı. Zira başka türlü; bu ipini koparan deli danalar gibi trafiğe dalan ölüm makinelerini engelleyemeyeceğiz. Bize sorumlu gazeteci ve gazete olarak önermesi düşer. Öneriyi dikkate alarak uygulamaya koymakta yetkililere ait.
Okuma Sayısı : 45117     


ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk kezdogru dduzgun basın yayımı ıle karsılaştım gercekten tesekkur ederım.. böyle bir yayım attıgınız için ...

  ezi.irem1996@hotmail.com  Beğen  Okuma Sayısı : 2189  Tarih : 18.07.2013 / 17:22:32

 nurgül hanım yorumunuzu dikkatle okudum dün kazada hayatını kaybeden de benim yakın arkadaşım olur yusuf atılgan arkada oturan bnde araç kullanan bir vatandaşım sorumluluklarımı iyi bilirim ve trafik kurallarına harfiyen uyarım 14 yıllık ehliyetim var hatalı arç kullanmak yada kural ihlalinden ceza bile yemedim ancak şunu ifade etmeliyim manisamızda her geçen gün araç artıyor ve yollar daraltılıyor kaldırımlar gereğinden fazla genişletiliyor yayalara gereğinden fazla kaldırım yapılarak araçların yol hakları gasp ediliyor dolayısıyla trafik akışı yavaşlaıyor ve bazı semtlerde duruyor buda trafikte araç kullanan kişilerin psikolojik durumunu olumsuz etkiliyor trafik kazalarının önemli sebeplerinden olan yolların daralmasıyla yavaşlayan trafiğin tekrar yolların genişletilmesiyle normal akışına dönmesi sağlanmalı hayatın stresi günün yorgunluğu birde trafiğin durması insan psikolojisini olumsuz etkilemekte ve trafik kurallarına uyulmaması kazaların artması ve üzücü sonuçların yaşanması söz konusu oluyor dolayısıyla trafik akışının rahatlatılması kazaların önlenmesi için alınacak en önemli karardır benim acizane fikrim zülçilisan ettiysem affola 

  hasan-esinim@hotmail.com  Beğen  Okuma Sayısı : 2188  Tarih : 14.09.2012 / 21:59:57

"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


37+8   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com