ALIŞ : 5.3015 | SATIŞ : 5.3227 | ALIŞ : 4.7609 | SATIŞ : 4.8285
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Manisa’da 249 bin öğrenci ders başı yaptı 22.09.2016
 
Başkan Çelik’ten Hak-İş ve Türk-İş’e ziyaret
 

 Her eğitim öğretim yılı başlangıcında Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Haftası etkinlikleri bu yıl Cemal Ergün İlkokulu’nda Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ’in katılımıyla gerçekleşti. Miniklerle tek tek ilgilenen Güvençer, yeni eğitim öğretim yılında hepsine başarılar diledi.

Manisa’da, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının açılış programı Yunusemre İlçesindeki Cemal Ergün İlkokulu’nda yapıldı. Açılış programına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer,  Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel, İl Göç İdaresi Müdürü Abdurrahman Şeref Doğramacı, Okul müdürü Abdurrahman Şam, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını okul müdürü Abdurrahman Şam yaptı. Bayramın konuşmasının ardından kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş,Yeni eğitim ve öğretim yılının başladığı şu günlerde öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın sevincini yaşayan çocuklarımızın heyecanını hep birlikte paylaşıyoruz. Okula yeni başlayan öğrencilerimize aramıza “Hoş Geldiniz” diyoruz.Hayallerinizin sizi kucaklayacağı zamanlara ulaşmak için başlayan eğitim yolculuğunuzda her zaman yanınızda olduğunuzu bilmenizi istiyoruz. Yarınların kandili sizsiniz. Yarınların güneşi sizsiniz. Ailelerinizin gururu, Türkiye’nin umudu sizsiniz. Biz biliyoruz ki, sizin yüreğinize dokunduğumuzda sevgimiz çoğalacak.  Bütün engeller sevgi ile aşılacak. Sizler her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz. Hayallerinizin peşinden koşarken elinizden tutmak istiyoruz. Kalabalıklar içinde kaybolmanıza izin vermemek için sizlerle bütünleşmek istiyoruz. Güzellikleri yaşatmak için biz eğitimciler yorulmamaya söz verdik. Ümidimiz olan siz çocuklarımızı bilgi ve birikimlerimizle donatmaya talibiz.  Bir nakkaş gibi zihinlerinizi doğru bilgilerle işlerken velilerimizin de yanımızda olmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.
 

MANİSA’NIN EN GÜZEL ÖĞRENCİLERİ

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’ de yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak eğitim ve öğretim için tüm imkânların seferber edileceğini ve eğitim kalitesini artırmak için gereken adımların ivedilikle atılacağını belirtti. Konuşmasına çocukları selamlayarak başlayan Vali Güvençer, şöyle devam etti: “ Çocuklar Merhaba! Bu okula ilk kez geliyorum ama Manisa’nın en güzel öğrencileri, en başarılı okulu sanırım. Okulunuza kavuştunuz. Hepinizi tebrik ediyorum. Burada gördüm ki öğretmenleriniz ve sizler birbirinizi çok seviyorsunuz. Sizler bu okulun neşesisiniz. Sizler burada yokken bu okul bu kadar güzel gelmezdi gözümüze.”
 

“BU ÇOCUKLAR ÜMİT VAR OLMAMIZI SAĞLIYOR”

Velilere çağrı yapan Güvençer, “Değerli veliler bizler burada misafiriz. Asıl sahipleri onlar. Bu çocuklar sizler için ne kadar kıymetliyse bizler içinde o kadar kıymetlidir. Bugün çocuklarınızı çok güzel ellere emanet ettiniz. Bu güzel emanetleri sevgiyle kucaklayarak kabul eden ve yarınlara en güzel şekilde hazırlamak, hükümetimizin, Milli Eğitim’in ve öğretmenlerimizin görevidir. Ülkemizin içinde bulunduğu şu süreçte özellikle veliler bizlerle daha irtibatlı hareket ederse çocuklarımızın hak ettikleri yerlere hep beraber getirmiş olacağız. Şu sesi duyuyorsunuz, bu ses dünyanın en güzel sesidir. Bu ses bugünümüzü sağlamlaştıran hem de yarınlara ümit var bakabilmemizi sağlıyor. Buraları arı kovanına benziyor. Ülkemizin geleceği her saniye işleniyor. Türkiye’nin ve dünyanın en kıymetli cevherleri duruyor. Öncelikle onlara kişilik ve kimlik kazandırmaya bakmalıyız. Onlara bilgi yükleme yerine bilgiye ulaşmanın yollarını öğretmeli, karakterli kişilikli birer insan olarak hayata hazırlayabilsek işimiz çok da zor değil aslında.”diye kaydetti.
 

KALİTELİ EĞİTİMCİ VE İLGİLİ VELİLER EĞİTİMİN KALİTESİNİ ARTIRIYOR

Manisa’daki hedeflerinin eğitim kalitesini artırmak olduğunu söyleyen Güvençer, “Manisa da dile kolay 249 bini aşkın öğrencimiz bin 102 eğitim kurumunda bilgiyle, birbirleriyle buluştular. Biliyorsunuz ki eğitimde fiziki şartlardan ziyade kaliteli eğitimci ve ilgili veliler getiriyor. Tabi ki fiziki alt yapı da önemli. Manisa bu anlamda eğitim alt yapısında yeterli donanıma sahip. Eksik olan konulardan biri olan arsa problemini de Manisalı hayırseverlerle işbirliği içinde hallederek, bu eksikliklilerin tamamlanması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Temel amacımız bu kıymetli hazinelerimizi insan olmanın en güzel hali oldukları şu hallerinden hiç uzaklaşmadan yürüyebilmelerini sağlamak, çok fazla sıkmadan ülkenin geleceğine, yarınlarına, anne, babalarına armağan etmektir. Bu anlamda bundan sonra hepimize ayrı ayrı görev düşüyor, Manisa’da eğitim kalitesini artırmak için adımları kuvvetlendireceğimizi, süratlendireceğimizi söz veriyorum.”diye konuştu.
 

CEMAL ERGÜN RAHMETLE ANILDI

Konuşmalarını sonunda geçtiğimiz hafta vefat eden Cemal Ergün’ü de unutmayan Vali Güvençer sözlerini şöyle sürdürdü: “Okulunuz Cemal Ergün ‘ün ismini taşıyor. Bir hafta öne Cemal Ergün Amcayı, Cemal Ergün beyefendiyi, değerli hayırseverimizi ebediyete uğurladık. Bir vesile ile Ben Cemal Ergün Beyefendi’ye rahmet diliyorum. Onun hatırasına huzurlarınızda saygıyla anıyorum. Tekrardan yeni eğitim öğretim yılını, çocuklarımıza, anne babalarımıza, öğretmenlerimize, Manisamıza ve ilkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”Konuşmaların sonunda 3. Sınıf öğrencilerinin yaptığı Türkiye adlı gösteri büyük bir ilgiyle izlendi. Öğrencilerden birinin kendisine takdim ettiği Türk Bayrağını öperek alnına koyan Vali Güvençer, tören sonunda öğrencilere sınıflarına kadar eşlik etti. Öğrencilerin tören boyunca ellerinde tuttukları Türk bayrağı desenli uçan balonların aynı anda gökyüzüne salınması ise görsel bir şölen oluşturdu. Derya BARIŞ
Okuma Sayısı : 1069     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


22-8   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com