ALIŞ : 6.0614 | SATIŞ : 6.0857 | ALIŞ : 5.5010 | SATIŞ : 5.5792
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
SESİMİZE KULAK VERİN! 05.01.2017
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
 

Ergün’e seslendi: “Gözlerini kapatıp, tekerlikli sandalyede o çukurlardan geçsin!”

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Manisa’da herkesin illallah ettiği kazı çalışmalarına isyan etti. Başkan Yıldız, normal insanların bile sıkıntı yaşarken, kendilerinin ne kadar zorlandığının bilinmesini istedi. Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e seslenerek, “Bizi anlaması için, gözlerini kapatıp, tekerlekli sandalyede o çukurlardan geçmesini istiyorum.” diye konuştu.
Manisa’da yediden yetmişe herkesin isyan ettiği kazı çalışmaları engelli vatandaşların korkulu rüyası halinde geldi. Engelli arabalarının kazılan çukurlar yüzünden kırıldığını ve kullanılamaz hale geldiğini söyleyen Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, bu sorunun acilen çözülmesini istedi. Yıldız, özellikle akülü arabaların tamiratlarının Manisa’da yapılamadığını ve bunun için çok yorucu bir sürece girdiklerini ifade etti.
 

EMPATİ YAPSINLAR BİRAZ!

Başkan Yıldız, Manisa’nın yaşanama hale geldiğinden yakınarak, “Manisamız bir engelsiz şehirdi zorlada olsa gezinme şansımız vardı. Ama Büyükşehir olduktan sonra yaşanama hale geldi. Ben otopark sorununu da geçtim artık. Bu ili köstebek yuvası haline getirdiler. Bizim arabalarımız bu çukurlara takıldığı veya içine düştüğü zaman kırılıyor. Rampalarımızı kapattılar, bizim yolumuza koca koca taşlar, horumlar koydular. Bizler şu an yolarda çukurlara takılıyoruz, rampalarımız kapalı kullanılamaz halde, bizim karşımıza yetkili olarak kimse çıkmıyor ne yapacağız söylet misiniz? Büyükşehir Belediye Başkan’ımıza sesleniyorum; bir empati yapsın, bu çukurlardan kendi geçsin, gözlerini kapatsın, sandalyede geçsin,  Allah rızası için bizi anlamaya çalışsın.” dedi.
 

ÇUKURLARDAN DOLAYI KİMSE EVİNDEN ÇIKAMIYOR

Gerekli yerlere ulaştığını fakat kimsenin ilgilenmediğini belirten Yıldız, “Büyükşehir Fen işleri daire başkanımıza, hizmet işleri başkanlığına ulaştım. Bana diyorlar ki; ‘Biz yetkili değiliz’ O zaman yetkili koltuğunda ne işin var, koltuğunu iş yapacak birine devret. Büyükşehir belediyesinden bir yetkili de çıkıp Allah rızası için derneğimizin önünü bari rahatlatsa. Engelli arkadaşlarımız için burası çare noktası, kaçış durağı gibi. Bazen sosyal aktivitelerimiz, kurslarımız oluyor, arkadaşlarım bu açılan sayısız çukurdan dolayı gelemediklerini söylüyor.” diye kaydetti.
 

BİRİ BİZE CEVAP VERSİN!

Akülü araçlarının bu yolarda kırıldığını ve tamirinin Manisa’da yapılmadığını anlatan Yıldız şöyle devam etti: “Ayrıca bizim normal arabalarımızın tamiratı sanayide falan yapılıyor, senin tuzun kuru. Ama akülü arabaların tamiri İstanbul veya Konya’da yapılıyor. Ben buradan Konya’ya gönderiyorum. 80 liradan gidiş geliş sadece 180 lira kargo parası ödüyorum. Daha bunun servis ücreti hariç. Kazdırdığın firmaları doldurtacaksın bu firmaya, bir sokağı yapmadan bir sokağa geçmek nedir Allah aşkına, ayrıca Suriyeliler bu işi yapıyor, onlar beni anlamadığı için anlaşmamız da zor oluyor hatta imkânsız. Ne dilimizden ne halimizden anlar ki bize cevap verebilsin. O zaman bize cevap verecek olan bu ihaleyi firmaya veren ya da kontrolünü sağlayan Büyükşehir olacak.”
 

BİZİ ANLASINLAR İSTİYORUZ

Yıldız, “Arabalara binip veya o çukurların üzerinden gözleri kapalı geçip bizleri anlamalarını bekliyoruz. Biz artık bıktık bu problemlerden. Bakın Halil İbrahim arkadaşımızın da eşinin arabası bu çukurlar yüzünden kullanılamaz halde. Getirdi geldi derneğe ben bu halde, sokaklar bu haldeyken nasıl nereye kime gidip yaptıracağım onu. Bize akülü araba almıyorlar ama en azından bu arabalarımızın tamiratlarıyla ilgilensinler. Bu arabalar bizim için sadece bir araba değil elimiz ayağımız gibi, bir organımız yerinde bunlar. Yollarda birileri olsa da bizi bu çukurlardan geçirse diye bakar hale geldik ki her zamanda birileri olmuyor ya da ilgilenmiyor.” şeklinde konuştu.
 

ENGELLİYDİ, YATAĞA BAĞLANDI

Bu çukurların engelli vatandaşları yatağa bağladığını söyleyen Yıldız, “Lütfen bu yolları bir an önce kapatsınlar yoksa yargı yolumuz açık. Arkadaşlarım eskiden lavabo sorunundan dolayı sıkıntı yaşıyorlardı şu an da bu kazılardan dolayı kimse dışarı çıkmak istemiyor. Bir engelli arkadaşlarımızdan Ali Keskin isimli vatandaşımız hastaneye giderken bu çukurlardan dolayı takılıp düşüyor. İki ayağı yok, yüzükoyun düşünce hem omzu kırılıyor hem de alnı yere çarpıyor. Şu an o vaziyette sadece yemek yiyebiliyor. Engelliydi iyice yatağa bağlı kaldı.” dedi.
 

BÜYÜKLERE SESLENDİ
Engelli eşi Halil İbrahim Barçin, “ Maalesef eşimin arabası da bu çukurlara takıla takıla  kırıldı. Eşim şu an yürüyemez halde bekliyor. Bu araba tamire gidip gelene kadar eve bağlı kalarak yaşayacak ve hiç yoktan yere masraf olacak bizim için. Manisa’da tamir edilmesi de mümkün olmuyor. Başkanım sağolsun bizim için uğraşıyor ama ben ne Bakanlık bilirim ne de yetkili. Direk dermeğe geldim. Büyüklerimizin bizleri anlamalarını ve yardımcı olmalarını, işlerimizi kolaylaştırmalarını bekliyorum.” diye konuştu. Derya BARIŞ(özel) 

Okuma Sayısı : 2736     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


38-9   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com