ALIŞ : 5.3015 | SATIŞ : 5.3227 | ALIŞ : 4.7609 | SATIŞ : 4.8285
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
CHP Manisa olağanüstü kongreye karşı 06.05.2017
 
Başkan Çelik’ten Hak-İş ve Türk-İş’e ziyaret
 

 CHP Genel Merkezi tarafından başlatılan olağan kongre süreciyle ilgili açıklamada bulunan CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, olası bir olağanüstü kongreye karşı olduklarını, kongrenin olağan takvimde yapılması gerektiğinin altını çizerek, “Bu 17 ilçe başkanımız ile birlikte aldığımız ortak karardır’’ dedi.

 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl’ün 3 Mayıs tarihinde, “MYK'da alınan kararla bugün itibarıyla olağan kongre sürecini başlatmış bulunuyoruz’’ açıklamasının ardından başlatılan kongre süreciyle ilgili olarak CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul değerlendirmede bulundu.
“16 NİSAN’DA BİR DESTAN YAZDIK’’
Açıklamasında ilk olarak 16 Nisan referandumu ile ilgili kısa değerlendirmede bulunan CHP Manisa İl Başkanı Tokul, referandumunda Manisa’nın ‘Hayır’la destan yazdığını dile getirdi. CHP’li Tokul yaptığı açıklamada, “16 Nisan günü referandum konusunda Manisa’da bir destan yazıldı. Bunun önderliğini de CHP olarak bizler yapmaya çalıştık. Ama bu sadece CHP’nin başarısı değil, parlamenter sisteme inanmış herkesimin başarısıdır. Manisa’nın bir özelliği var. AK Parti iktidarı ve yerel yönetimlerde ‘Hayır’ kanadına destek verebilecek bir kurum yoktu. Yerel yönetimlerin ekonomik güç ile iktidarın ekonomik gücüyle yarıştık. Bu nedenle destan yazdık’’ diye konuştu.
2019 yılında yapılacak seçimler ile ilgili çalışmalara şimdiden başladıklarını dile getiren CHP’li Tokul, “Artık önümüzdeki 2019 yılı seçimleri var. Bu nedenle bu zaferi orada da perçinlemek için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki 2019 yılındaki başkanlık seçiminde tekrar parlamenter sisteme dönüşü sağlayacak olan adaya tüm gücümüzle destek vereceğiz. Şimdiden 2019 seçimleri için çalışmalar başladı. ‘Evet’ diyenlerin 2019 seçimlerinde yanımızda olması içinde gereken çalışmaları yapacağız ve onları ikna edeceğiz. Özellikle de kararsız olan kesimi 2019 yılındaki seçimlerde kararlı hale getireceğiz’’ dedi.
“REFARANDUMLA İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMALARI GENEL BAŞKANLIK ÇALIŞMASI OLARAK GÖRMEDİK’’
CHP genel merkezinin kongre sürecini başlatmasının ardından CHP Manisa’nın da çalışmalara başladığını ifade eden Tokul, parti genel merkezinin olağan kongresinde genel başkanlık için aday olması düşünülen kişilerle referandumda birlikte çalıştıklarını ve bunun bir genel başkanlık aday çalışması olarak görülmemesi gerektiğini vurguladı. CHP’li Tokul yaptığı açıklamada, “Referandumdan sonra bizleri üzen en önemli konu partimizin AK Parti ve yanındaki güçlerin istediği yöne doğru çekilmek istenmesi. Alttan alttan partimiz için olağanüstü kongre çalışması yapıyorlar. Parti böyle bir durumun olmaması gerekir. Referandum süresi boyunca tüm kamuoyu izledi. Partide potansiyel genel başkanlık için adaylığı düşünen tüm insanlara tüm insanlara mevcut genel başkanımız partinin olanaklarını sundu. Referandum çalışmalarında birlikte çalıştık. Hiçbir zaman refarandumla ilgili yapılan çalışmaları genel başkanlık çalışması olarak görmedik. Çalışmalar için Manisa’ya Muharrem İnce’de geldi, Deniz Baykal’da geldi. Ev sahipliğimizi en güzel şekilde yapmaya gayret gösterdik. Ama bunu kesinlikle referandum sonrası genel başkanlığa giden yolda örtüşecek mantığıyla yaklaşmadık’’ dedi.
“OLAĞANÜSTÜ KONGREYE KESİNLİKLE KARŞIYIZ’’
CHP İl Başkanı Tokul, kongre süreciyle ilgili ilçe başkanlarıyla yaptıkları toplantıda olağanüstü bir kongreye karşı yönde ortak fikrin çıktığını belirterek, “Manisa olarak ilçe başkanlarımızla yaptığımız toplantı sonrasında olağanüstü kongreye kesinlikle karşı olduğumuz fikri çıktı. Parti içerisinde olağan süreç çalışmalı. Bu olağan süreç içerisinde referandumunu sonuçlarını doğru bir şekilde değerlendirme zamanımızda olmalı. Bu doğru sonuçları değerlendirmeden yapılacak kongre ve yönetim değişikliğinin parti içerisinde sağlıklı bir sürecin başlangıcının olmayacağı inancındayız. Bu nedenle olağan kongre süreci olmalı’’ dedi.
 Olağan kongre sürecinin Ağustos ayında yapılacak olan delge seçimleriyle birlikte başlayacağını ifade eden Tokul, “Olağan kongre sürecimiz Ağustos ayında delege seçimleriyle başlıyor. Eylül-Ekim ayları içerisinde ilçe kongreleri, Kasım-Aralık ayı içerisinde il kongreleri yapılır. 2018 Ocak ayı içerisinde ise genel olağan kurultay yapılır. Bunu 2 veya 3 ay öne çekmenin parti açısından hiçbir getirisi olmadığını düşünüyoruz. Aynı şeyi 17 ilçe başkanımızda ortak düşünüyor. Şuanda genel merkezimizin de bu yönde alınmış bir kararı var. Bu kararı da sonuna kadar destekliyoruz. Olağan kongrede çıkacak adayları seçilecek olan delegeler değerlendirir. Orada her şey konuşulur. Çıkan sonuçta seçilecek olan genel başkana da saygımız sonsuzdur. Desteklediğimiz aday bile seçilmese, seçilecek olan adayında başımızın üstünde yeri vardır’’ diye konuştu.
Açıklamasında son olarak olası bir olağanüstü kongrenin parti içerisinde bir yorgunluğa sebep olacağını ifade eden CHP’li Tokul, “Olağanüstü kongrede ilçe kongrelerinin yapılma şansı yoktur. Mevcut olan delegelerle kurultay yapılır. Sadece genel merkez yöneticileri değişecek. Ama 3 ay sonrada tekrar olağan kongre yapmak zorundasınız. Bu parti içerisinde yorgunluğa sebep olur. Partili ve kamuoyunda kongreler, kurultaylar ve yarışlar partisi imajı yaratır. Biz buna doğru yaklaşmıyoruz. Bu nedenle karşı olduğumuzu genel merkeze de bildirdik. Üyelerimizin de genel eğilimi normal sürecin işlemesi yönündedir’’ diye konuştu. İlker KILIÇASLAN
Okuma Sayısı : 704     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


33+7   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com