ALIŞ : 5.3417 | SATIŞ : 5.3631 | ALIŞ : 4.8543 | SATIŞ : 4.9232
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Manisa TSO meclis toplantısını yaptı 01.06.2017
 
40 Milyon metreküp atık su arıtıldı
 

 Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı olağan toplantısı Meclis Başkanı Hayati Dolman’ın yönetiminde gerçekleşti. Gündem de yer alan maddelerin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda söz alan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, odanın yapmış olduğu faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Meclis üyelerinin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederek sözlerine başlayan Başkan Erbil, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 73’üncü Genel Kurulunun başarılıyla tamamlandığını söyledi. TOBB’un iki gün süren 73. Genel Kuruluna Meclis Başkanı Hayati Dolman ve TOBB Manisa delegeleri ile birlikte katıldıklarını belirten Başkan Erbil, ‘Sizlerin de bildiği gibi geçtiğimiz hafta TOBB’ un 73. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Sayın Meclis Başkanımız ve tüm delegasyonumuzla Genel Kurul’a katıldık.  23-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Genel Kurulun ilk gününe Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Bakanlarımız katılırken, ikinci gün de ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan katıldılar’ dedi.
‘GENEL KURULDA BÜLENT KOŞMAZ UNUTULMADI’
TOBB 73. Genel kurulunun ilk gününde Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni gerçekleştiğini sözlerine ekleyen Başkan Erbil, ‘Bu törenin bizler için ayrı bir yeri vardı. TOBB camiasına uzun yıllar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı rahmetli başkanımız Bülent Koşmaz, TOBB’un 73. Genel Kurulunda bir kez daha anıldı. Başbakanımız Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından rahmetli Bülent Koşmaz için düzenlenen şükran hediyesi eşi Sadded Koşmaz hanımefendiye alkışlar eşliğinde takdim edildi. Bizlerde Manisa delegeleri olarak, odamızın eski genel sekreteri Tamer Balatlı ile birlikte bu güzel ana şahitlik ettik. Gerçekten salonda bulunan herkesin Bülent Koşmaz isminin anons edilmesiyle birlikte coşku dolu alkışları tüylerimizi diken diken etti.  Bu arada 20 Haziran Salı günü Sayın Bülent Koşmaz’ı aramızdan ayrılışın 3’üncü yıl dönümünde yine mezarı başında düzenleyeceğimiz program ile anacağız. Teravi namazı öncesinde de her sene yapmış olduğumuz gibi camilerimizde şerbet dağıtımımız olacak. Bu vesile ile bir kez daha merhumu rahmet ve şükran ile anıyorum’ diye konuştu.
‘EKONOMİ OLMAZSA OLMAZDIR’
Geçtiğimiz aylarda referandum sürecinden dolayı oda da bir çok misafir ağırladıklarına değinen Başkan Erbil, ‘Referandum öncesinde odamız da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Dr. Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere Manisa Milletvekillerimizi ve siyasi parti temsilcilerini misafir ettik.  Yaptığımız tüm görüşme ve istişarelerde biz kendilerine Manisa’mızın ve Ekonomimizin sorunlarından bahsettik.  Ekonomik gelişmişliğin olmadığı, insanların karınlarının tok, sırtlarının pek olmadığı, kendi yaşlılıklarından ve çocuklarının geleceklerinden endişe etmedikleri bir toplumda ve devlette ancak Demokrasi ve Demokratik Kavramlardan söz edebiliriz. Bu bakımdan demokrasi vazgeçilmezdir ama ekonomi olmazsa olmazdır.  Demokrasi ve ekonomi biri birine paralel gider. Toplumun demokratik bir ortamda huzur ve refah içerisinde yaşaması için ekonomik gelişmişlik ön şarttır’ dedi.
‘YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI’
Türkiye, 16 Nisan da yapılan  Referandum oylamasıyla yeni bir döneme geçiş yaptığını ifade eden Başkan Erbil, ‘Yeni döneme geçişin ilk adımı da 21 Mayıs Pazar günü atılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti’nin 3.Olağanüstü Genel Kurulunda 998 gün sonra yeniden Ak Parti’nin Genel Başkanlığına seçilmiş, böylece tarihimiz de ilk kez partili Cumhurbaşkanı sistemi hayatımıza girmiş oldu. İnanıyoruz ki, Türkiye yeni dönemde, yeni bir başarı hikayesi ortaya koyarak, çok güçlü bir ekonomik kalkınma hikayesi yazacaktır. Demokratik kazanımlarımız arttıkça, ekonomik kazanımlarımız da artacaktır. Geleceğe dönük projeler daha hızlı ve etkin olarak hayata geçecektir. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Partinin yeni yönetim kademesine başarılar diliyoruz. Bu vesile ile AK Parti MKYK Üyesi olan Değerli Kardeşim Murat Baybatur’u tebrik ediyor görevinde başarılar diliyorum’ diye konuştu. Haber Merkezi
Okuma Sayısı : 1007     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


32-8   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com