ALIŞ : | SATIŞ : | ALIŞ : | SATIŞ :
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
MANİSA ÇOK ŞİKAYET EDİYOR 05.12.2017
 
Talih kuşu bu aralar Manisa’da
 
Manisa Valiliği Başbakanlık İletişim Merkezi'nden (BİMER) sorumlu İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şehriban Yıldırım, BİMER'e çeşitli kamu, kurum ve kuruluşlarından yapılan başvurular sonucunda 2017 yılında 8 bin 663 kişinin şikâyet başvurusunda bulunduğunu açıkladı.
Manisa Valiliği Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) sorumlusu ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şehriban Yıldırım, 2017 yılı BİMER başvuruları hakkında değerlendirmelerde bulundu.  Yıldırım gazetemize yaptığı açıklamada,  2017 yılında Manisa’da 8 bin 663 kişinin başvuruda bulunduğunu kaydetti.
“EN ÇOK LİSANS MEZUNLARI BAŞVURU YAPTI”
Vatandaşların kendilerini ve kamu kurum ve kuruluşlarını ilgilendiren her konuda BİMER’ başvuru yapabileceklerini belirten Yıldırım, “En çok çalışma ve sosyal güvenlik, eğitim, emniyet, sağlık, sosyal yardımlar ve belediye hizmetleri ile ilgili konularda başvuruda bulunmaktadırlar. Ekim/2017 verileri değerlendirildiğinde en çok lisans mezunlarının başvuru yaptığı görülmektedir” dedi.
 “İFTİRA VE HUKUKA AYKIRI DAVRANANLAR CEZALANDIRILABİLİR”
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve karşılıklılık esası gözetilmek koşuluyla Türkiye’de ikamet eden yabancıların BİMER’e başvuru yapabileceklerini dile getiren Yıldırım, “ Her vatandaşımızın kamu kurum ve kuruluşlarına istek, şikâyet, ihbar, görüş ve öneri niteliğinde başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Ancak yapılan ihbar başvurularında başkasına iftira ile hukuka aykırı fiil isnat edenler hakkında TCK’nin iftira başlıklı 267’nci maddesinde cezai müeyyide uygulanacağına dair hükümler yer almaktadır. Bu konuda herhangi bir mağduriyet söz konusu ise Cumhuriyet Başsavcılıklarına şikâyet başvurusunda bulunulabilir” diye konuştu.
“EN GEÇ 30 GÜN İÇİNDE CEVAP VERİLİR”
Yıldırım, “Türk vatandaşlarının ve Türkiye'de ikamet eden yabancıların kendileri ve kamu ile ilgili dilek ve şikâyetleri konusunda yetkili makamlara yaptıkları başvuruların sonucu veya yapılmakta olan işlemin durumu hakkında dilekçe sahiplerine en geç otuz gün içinde gerekçeli olarak cevap verilir. Bilgi Edinme Hakkı Kanununa göre yapılan başvurularda ise bu süre 15 iş günü olarak belirlenmiştir” dedi.
“KAMU NEZDİNDE TAKİP VE DENETİMİ HEDEFLENMİŞTİR”
2006 yılından bu yana ülke genelinde uygulamaya konulan BİMER hakkında konuşan Yıldırım, “Başbakanlık İletişim Merkezi" (BİMER), bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. Bu uygulama, 2006 yılından günümüze, çağın gereksinimleri de göz önünde bulundurulmak suretiyle sürekli gelişmekte ve vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Devlet ile vatandaş arasındaki iletişim kanallarının tümü (elektronik, mektup, faks, telefon ve şahsen) açık tutularak, vatandaşların kendileri ve kamuyla ilgili, talep, şikâyet, ihbar, görüş ve önerileri ile bilgi edinme haklarına ilişkin idari makamlara yapacakları müracaatlara cevapların hızlı ve etkin bir şekilde verilmesi, iş ve işlemlerin merkezden kamu nezdinde takip ve denetimi hedeflenmiştir” dedi.
 “ALO 150’Yİ ARAYARAK BAŞVURU YAPILABİLİR”

BİMER başvurularının takibi hakkında bilgi veren Yıldırım, “Başvuru tamamlandıktan sonra, başvuruya sistem tarafından bir BİMER Sayısı verilir. Bu sayının hemen alt kısmında yer alan “başvuruma git” tercihi başvuranı “başvuru sorgulama” ekranına yönlendirmektedir. Bunun dışında ilk kayıt esnasında istenilen bilgilerin sisteme girilmesi durumunda da “başvuru sorgulama” sayfasına gidilebilmektedir..Vatandaşlar telefon ile 150’yi arayarak, internet üzerinden https://www.bimer.gov.tr adresi ve e- devlet uygulamasını kullanarak, mektup ve faks göndererek, Kaymakamlık ve Valilik BİMER Birimine gelerek şahsen BİMER’e başvurularını yapabilirler” ifadelerini kullandı. Leyla DOĞAN 

Okuma Sayısı : 273     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


37+9   İşleminin Sonucu Nedir?
 
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı
MHP ilçe yönetiminden Vali’ye ziyaret

Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
BUDAKTA HASTALIK BULAŞIYOR
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com