ALIŞ : 5.3015 | SATIŞ : 5.3227 | ALIŞ : 4.7609 | SATIŞ : 4.8285
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Her Şey Vatan İçin 16.04.2018
 
Başkan Çelik’ten Hak-İş ve Türk-İş’e ziyaret
 
Manisa’nın en güzide okullarından Şehzadeler Gazi İlkokulu tarafından tarihe sahip çıkmak ve gelecek nesillere güzel bir eser bırakmak amacıyla hayata geçirilen ‘Her Şey Vatan İçin Projesi’ kapsamında yılsonu gösterisi düzenledi.
 
Manisa’nın en güzide okullarından Şehzadeler Gazi İlkokulu tarafından tarihe sahip çıkmak ve gelecek nesillere güzel bir eser bırakmak amacıyla hayata geçirilen ‘Her Şey Vatan İçin Projesi’ kapsamında yılsonu gösterisi gerçeleştirildi.Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen gösteri öncesi, Geçmişten Günümüze Gazi konulu nostaljik fotoğraf sergisi açıldı. Sergide 1937 yılında açılan Gazi İlkokulu’ndan günümüze kadar gerçekleşen çalışmalardan bir kesit sunuldu. Etkinliğe Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, sergide yer alan eserleri inceledi. Sergi açılışının ardından yılsonu gösterisi gerçekleşti.
Programın açılış konuşmasını yapan Gazi İlkokulu Müdürü Abdullah Emeksiz, “1917 yılında, temel için gerekli parası üzüm gelirinden elde edilmiş, temeli Manisa Mutasarrıfı Tevfik Bey tarafından Darüleytam Yetimler Yurdu olarak atıldı. Savaş yıllarında tamamlanamayıp 10 yıllık bir gecikmeyle inşaatına Özel İdare bütçesinden ödenek temin edilerek Vali Fuat Bey tarafından 1927 yılında inşaatına tekrar başlanıldı. Ve 7 Ekim 1937 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmış olan Manisa’mızın en güzide okulları arasında yer alan okulumuzun çok fazla emek sarf ederek elde ettiğimiz ve tarihimize sahip çıkmak gelecek nesillere de bir eser bırakmak adına Geçmişten Günümüze Gazi fotoğraf sergini hep birlikte açtık” dedi.

Çevresinde düşmanın, içerisinde hainin eksik olmadığı bir coğrafyada ayakta kalmanın ve hedeflere ulaşmanın zorluğunu bildiklerini vurgulayan Emeksiz, “Ama unutmamamız gereken bizim milletimizin diğerlerinden farkı, tarihin her döneminde bunu başarmış olmasıdır. Bugün de bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mazlumlar gözlerini ülkemize dikmişlerse, kalplerinde ve dudaklarında bizim için dualarını eksik etmiyorlarsa sebebi işte budur. Kendi evlatlarımız ve umudunu bize bağlamış tüm mazlumlar için bu sorumluluktan kaçamayız. Bir insanın canından daha değerli bir şey yoktur. Eğer şehitlerimiz en değerli varlıklarını gözlerini kırpmadan ülkemizin ve milletimizin geleceği için feda etmişlerse, bize düşen görev, onların davasına sahip çıkmaktır. İşte bu sebeple bu ülke için şehit olmuş, kahramanca savaşmış gazilerimizi unutmamak ve unutturmamak mecburiyetindeyiz. Gazi ilkokulu Müdürlüğü olarak öğrencilerimizde vatan sevgisinin ne demek olduğunu, vatamnı seven kişilerin çalışkan, özverili, temiz ahlaklı, cesur, korkusuz ve fedakâr oldukları, bu konuda örnek kahramanların,  şahsiyetlerin tanıtılması amacıyla uyguladığımız Her şey Vatan İçin projesini gazi ilkokulu olarak uyguladık. Bu bağlamda, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için gazi olmuş ve şehitlik mertebesine ulaşmış olan kahramanlarımızı saygı ve hürmetle anıyor, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, saygılar sunarım” diye konuştu. Konuşmanın ardından Koca Seyit Çanakkale ve Kınalı Hasan oratoryosunu canlandırdı. Öğrenciler gösterileriyle büyüledi. Oyunu izleyenler duygularına hakim olamadı. Şef Mustafa Kılınç öncülüğünde öğrencilerden oluşan koro Kahramanlık Türkülerini seslendirdi. LEYLA DOĞAN 

Okuma Sayısı : 78     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


21-5   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com