ALIŞ : 6.0614 | SATIŞ : 6.0857 | ALIŞ : 5.5010 | SATIŞ : 5.5792
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
MANİSA’YA 644 MİLYON TL YATIRIM 11.05.2018
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyonları, MASKİ Genel Müdürlüğü’nde toplandı. Toplantıda, MASKİ’nin il genelindeki yatırımlarına ilişkin bir sunum gerçekleştiren MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, bugüne kadar Manisa’ya 644 milyon TL yatırım yapıldığını söyledi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün, 2018 yılı 1. Olağan Genel Kurulu ilk birleşiminde komisyonlara sevkine karar verilen MASKİ 2017 yılı faaliyet raporunu ve diğer maddelerini görüşmek üzere meclis komisyonları toplandı. MASKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen, Şehnaz Başaran ile Burak Aslay, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, komisyon başkanları, üyeleri ile Büyükşehir ve MASKİ daire başkanları katıldı. Genel Müdür Coşkun, toplantıda idarenin yatırımları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Coşkun, sunuma başlamadan önce kurulduğu gün oturacak masası ve sandalyesi olmayan idareyi bu noktalara getirdiği için Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Coşkun, komisyon üyelerine yaptığı sunumda kurum olarak MASKİ’nin il genelindeki hizmet ve yatırımlarını paylaştı. Atıksu arıtma tesisi yatırımlarından büyük altyapı projelerine, içme suyu depolarının yenileme çalışmalarından dere ıslahlarına kadar Manisa’nın 17 ilçesinde yürütülen faaliyetlere değinen Coşkun, il genelinde bugüne kadar 644 milyon TL yatırım yaptıklarını vurguladı.
GEDİZ ÖZLENEN GÜNLERİNE KAVUŞUYOR
Gediz ve Bakırçay havzalarını özlenen temiz günlerine tekrar kavuşturacaklarının altını çizen Genel Müdür Coşkun, MASKİ’nin kurulmasının ardından 13 atıksu arıtma tesisini 21 buçuk milyon TL bütçe ile işletmeye aldıklarını belirterek Turgutlu, Soma, Gördes ve Manisa Merkez atıksu arıtma tesisleri de eklendiğinde 204 milyon TL yatırım yaptıklarını belirtti. Coşkun, Alaşehir Kavaklıdere, Kırkağaç İlyaslar, Selendi Merkez, Sarıgöl Merkez, Demirci Merkez, Köprübaşı Merkez, Manisa Muradiye Mahallesi’ne de tesis kazandırmak için çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.
MANİSA’DA 1.750 KİLOMETRELİK BÜYÜK ALTYAPI DÖNÜŞÜMÜ
Coşkun, Manisa’da büyük bir alt yapı dönüşümüne de imza attıklarını vurgulayarak, il genelinde 1.750 kilometre içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa ettiklerini söyledi. 101 Mahalle Projesi’ni tamamladıklarını ve ardından 154 Mahalle Projesi’ne başladıklarını ifade eden Coşkun, köyden veya beldeden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerinde alt ve üst yapıyı baştan aşağıya yenilediklerini aktararak Soma, Salihli, Saruhanlı ve Selendi ilçe merkezlerinde de büyük altyapı çalışmaları yaptıklarına dair değerlendirmelerde bulundu.
MANİSALILARA KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU
Manisa’nın içme suyu ihtiyacını sondajlar aracılığı ile yeraltından karşılandığını söyleyen Coşkun konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Manisa’nın 17 ilçesinde şuana kadar 215 sondaj çalışması gerçekleştirdik. Yeraltından çıkan sularda demir ve bor gibi ağır metaller bulunması dolayısıyla içme suyu arıtma tesisleri inşa ediyoruz. 2014 yılında bünyemize geçen 71 tesisin bakım onarımlarını yaparak çalışır hale getirdik. Ayrıca 29 tesis de inşa ederek bu sayıyı 100’e çıkardık. 10 milyon TL yatırım ile 40 tesis daha inşa etmeyi planlıyoruz. Bununla birlikte il genelinde harabeye dönen 800 içme suyu deposunu yenileyerek hemşerilerimize kaliteli ve sağlıklı içme suyu temin ettik”
VATANDAŞLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR
Dere ıslahlarına, korkuluk imalatlarına ve temizliklerine de büyük önem verdiklerinin altını çizen Coşkun, il genelinde 122 mahallede dere ıslahı ve 28 kilometre korkuluk imalatı yaptıklarını söyledi. Coşkun ayrıca, 312 kilometre dere temizliği yaparak derelerden 519 bin ton yabancı madde çıkardıklarını vurguladı.
İLÇE İLÇE YATIRIMLAR AÇIKLANDI

Coşkun, MASKİ’nin Manisa’nın 17 ilçesindeki yatırımlarını da komisyon üyeleriyle paylaştı. İl genelinde bugüne kadar 644 milyon 567 bin TL yatırım yaptıklarını ifade eden Coşkun, 607 milyon 322 bin TL’lik yatırım daha yapacaklarının müjdesini verdi. Coşkun, il genelinde faaliyetlerini sürdüren MASKİ ekiplerinin bir gününü de komisyon üyeleri ile paylaştı. İçme suyundan kanalizasyon hatlarına, depo yenilemelerinden arıtma binalarına, dere temizliğinden hatlarda meydana gelen arızalara kadar birçok noktada Manisalılara hizmet verdiklerini vurgulayan Coşkun, bir gün içinde 429 noktada çalışma yürüttüklerinin altını çizdi.Genel Müdür Coşkun’un MASKİ’nin hizmet ve yatırımları ile ilgili sunumu, komisyon üyeleri tarafından takdirle karşılandı. Sunumun ardından ilgili komisyonlar tarafından gündem maddeleri görüşülerek MASKİ’nin Genel Kurulu’nda karara bağlanmak üzere toplantıya son verildi. MASKİ Basın 

Okuma Sayısı : 170     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


39+10   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com