ALIŞ : 5.3015 | SATIŞ : 5.3227 | ALIŞ : 4.7609 | SATIŞ : 4.8285
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
İnce’den çiftçiye müjde 14.05.2018
 
Başkan Çelik’ten Hak-İş ve Türk-İş’e ziyaret
 
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya gelen CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara seslendi. İnce, burada yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanı olduğumda mazotun fiyatı 3 lira, üzümde 2 doların altında olmayacak” dedi.
24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimlerde,CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Muharrem İnce, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Manisa’ya geldi. Kırkağaç’ta Çam Festivali’ne ardından da Soma Maden Şehitliğini ziyaret eden İnce, son durak olarak Manisa merkeze geldi.
 

“DEVLETİN MİLLETE OLAN BORCUĞUNU ÖDEYECEĞİM”

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan coşkulu kalabalığa seslenen İnce’nin hedefinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Manisa’nın bir tarım kenti olduğunu ifade eden İnce, AK Parti’nin 2006 yılında çıkardığı kanuna değindi. İnce, “Kanun şu devlet diyor milli gelirinin yüzde birini tarımı geliştirmeye harcar. Yani bu 30 milyar yapıyor. Bunun yarısını bile vermemiş. Yüzde birini tarıma vermesi gerekirken 12 milyar vermiş. Yani Türkiye Cumhuriyeti çiftçisine borçludur. Cumhurbaşkanı olduğumda Türkiye Cumhuriyetinin çiftçisine olan borcunu ödeyeceğim” dedi.
 

“KİMSE VATANDAŞIMA TEKME ATAMAYACAK”

“Çiftçiyi ayağa kaldırmak istiyorum tüm derdim bu diyen” İnce, “ Unutamadığım bir şey var benim. O tekmelenen çocuk var ya o çocuk içime oturdu. Şunu söyleyeyim. O tekme atandan hesabı soracağım dedim. Yolda gelirken dediler ki tekme atan özür diledi. 4 sene sonra özür dilemiş. Buda bir erdem olsun. Demek ki iktidar göstermeye başladı kendini. Ona da kinimiz yok. Ama herkes şunu bilsin ki benim ülkemin insanlarını kimse tekmelemeyecek. Ne bürokratlar ne de cumhurbaşkanı meydanlarda kavga edecek. Şimdi bir medya var Türkiye’de esir olmuş AK Partiye. Şimdi sizden bir şey istiyorum. Telefonlarınızı açıp canlı yayın yapın. Bu kampanyayla dünyaya örnek olacağız dünyaya.   Devletin medyası yazmazsan yazma milletin medyası var” diye konuştu.
 

“ÜZÜMÜN KİLOSU 2 DOLARIN ALTINDA OLMAYACAK”

“Çiftçiye destek vermezsen çiftçi üretmezse saman alırsın saman” diyerek Erdoğan’a yüklenen İnce, “ Bezelye, mercimek alırsın. Türkiye’de en fazla zeytin ağacı Manisa’da. Manisa’daki zeytin ağacı sayısı 22 milyon ama geçtiğimiz günlerde zeytinyağı alıyorsun. Sırbistan’dan et alıyorsun. Yazık günah bu memlekete. 90 bin aile çekirdeksiz üzüm yetiştiriyor. Türkiye’deki çekirdeksiz üzümün yüzde 90’ı Manisa’da yetiştiriyor. Size Cumhuriyet Meydanı’ndan söz. Üzümün kilosu 2 doların altında olmayacak. Taban fiyat uygulamasına geçeceğiz” dedi.
 

“SENİ İNDİRDİĞİM ZAMAN BUNLAR ZATEN İNECEK”

3 ile 3,5 lira arasında çiftçiye mazot vereceklerini belirten İnce, “Çiftçinin mazotu ucuz olacak. O deniz kenarındaki o yatlar çiftçiden daha ucuz alıyor. Bu nasıl merhamet? Meydanlara çıkıyor tek dertleri beni indirmek diyor. Benim derdim millet. Benim derdim mazotu indirmek, doları indirmek. Faizleri indirmek. Benzin fiyatını indirmek. Seni indirdiğim zaman bunlar zaten inecek. 24 Haziran’dan sonra döviz düşecek demiş. 16 senedir iktidardasın. Oda bana güveniyor demek ki” ifadelerini kullandı.
 

“ÇİFTÇİYE VERDİĞİ DESTEK 12,7 MİLYAR”

Çiftçiye Türkiye Cumhuriyeti’nin verdiği desteği açıklayan İnce, “ Devletin çiftçiye verdiği destek 12,7 milyar. Çiftçi bir yılda 3,5 milyar litre mazot tüketiyor. Bundan aldığı vergi 10 milyar yani 17 milyar para ödüyor. Çiftçi 3,5 milyarlık mazota 17 milyar para ödüyor. Bu 17 milyarın 10 milyarı vergi. Sadece mazottan topladığı vergi çiftçiye verdiği desteğe hemen hemen eşit yani ortada bir kandırmaca var. 3 ile 3,5 lira arasında bir paraya çiftçiye mazot vereceğiz. Borçlarını yeniden yapılandıracağız. İkide bir de soruyor parayı nereden bulacaksın diye. Suriyelilere 35 miyar doları nereden bulduysan oradan bulacağım” dedi.
 

“SEN DE HUZURLU OLACAKSIN”

Erdoğan’ın emeklilik zamanının geldiğini söyleyen İnce, “ 16 senedir ülkeyi yönettin. Bizim yöneteceğimiz Türkiye’de emin ol sen de huzurlu olacaksın. Bir kere ona bunla kavga etmeye gerek yok. Vatandaşları kandıracağım diye ey Hollanda ey Almanya bu palavralara gerek yok. Dış politika böyle yapılmaz. Ey Amerika diyor, efeleniyor. 2 gün sonra 11 miyar dolarlık uçak alıyor. Ey Rusya diyor s 400 alıyor Rusya’dan. Kime efelendiyse hep ekonomik olarak kaybettik. Dış politika tutarlı ve uzmanlar tarafından götürülecek bizim dönemimizde” dedi.
 

“İŞ BULANA KADAR KREDİ DEVAM EDECEK”

İnce, 13. Cumhurbaşkanı olduğunda kavga eden değil gelecekten bahseden cumhurbaşkanı olacağını belirterek, “ Uzay madenciliği, gençleri düşünen bir cumhurbaşkanı olacağım. Gençler size sesleniyorum. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de ramazan ve Kurban bayramında ikramiye veriyorsak 19 Mayıs’ta gençlik bursu, 29 Ekim’de cumhuriyet bursu 500 lira bütün öğrencilere vereceğim. 1 milyon 190 bin öğrenci 475 lira burs alıyorsunuz. Okul bitiyor. Okul bittiği anda bu burs kesiliyor. Bir anda işte bulamıyorsunuz. Size öğretmen muharrem abinizin sözü iş bulamazsanız o aldığınız 475 lirayı 2 sene kesmeyeceğim. Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz. Orada kendilerini geliştirecekler. 5 yıl içinde bilgisayar mühendisi sayısını 10 katına çıkaracağız.Önümüzdeki 4 yıl içinde 16 yeni meslek ortaya çıkacak. Şu anda gençlerin bilmediği önümüzdeki 4 yıl içinde 16 yeni meslek ben bu ülkenin çocuklarını onlara hazırlayacağım ” diye konuştu.
 

“ADAM GİBİ GÖREVİNİZİ YAPACAKSINIZ”

Son olarak sandık güvenliğine değinen İnce, YSK’ya çağrıda bulundu. İnce, “Avukat arkadaşlarıma sesleniyorum. 24 Haziran’da cübbelerinizi arabanızın içinde tutun. 24 Haziran’da oyumu kullandığımda hemen arabama binip Ankara’ya gideceğim. Akşamı beklenmeyeceğim. Neden biliyor musunuz? Bir alavere dalavere yaparlarsa en az 50 bin avukatla YSK’nın önüne cübbeleriyle birlikte beraber gideceğiz. O YSK üyelerini uyarıyorum. Dalavere işlerine girerseniz. Türkiye’nin bütün sokaklarına fotoğraflarınızı asarım. Sokağa çıkamazsınız. Yüksek yargıçlara sesleniyorum. Benim cumhurbaşkanlığımda çay toplamaya gitmeyeceksiniz. Düğme iliklemeyeceksiniz. Ben salona girdiğimde ayağa kalkmayacaksınız. Gerekirse beni de yargılayacaksınız. YSK hiçbir şiyasinin emrine giremez. Adam gibi görevinizi yapacaksınız” dedi.Muharrem İnce’ye bir sürpriz yapan partililer, İnce’nin annesini Mitinge getirdiler. Annesini karşısında görünce mutluluk duyan İnce, annesine kalabalığı nasıl gördüğünü sordu. Anne İnce’nin yanıtı ise herkesi gülümsetti. Anne İnce, “ Gelir gelmez kalabalığa baktım” dedi.LEYLA DOĞAN- ALMILA NUR BERİLGEN
 
 
 
 

  

Okuma Sayısı : 133     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


33-3   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com