ALIŞ : 5.3015 | SATIŞ : 5.3227 | ALIŞ : 4.7609 | SATIŞ : 4.8285
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Ramazan bereketi sürüyor 11.06.2018
 
Başkan Çelik’ten Hak-İş ve Türk-İş’e ziyaret
 
Şehzadeler Belediyesinin girişimleri ve hayırsever iş adamı Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam’ın destekleri ile Karaağaçlı Mahallesine kazandırılacak olan İlk Okul binasının temeli atıldı. Okul binasının yapım çalışmalarının önümüzdeki eğitim – öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.
Şehzadeler Belediyesinin girişimleri ile Karaağaçlı Mahallesine kazandırılan İlk Okul binasında çalışmalar başladı. Hayırsever iş adamı Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam’ın destekleri ile yapılacak olan okul inşaatında temeller atıldı. Karaağaçlı Mahallesinde düzenlenen törene AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve vatandaşlar katıldı.Yapılacak olan okul binası ile birlikte Karaağaçlı Mahallesinin büyük bir sorunun çözüme kavuşacağını ifade eden Başkan Çelik “Karaağaçlı Mahallemizin büyük bir ihtiyacı olan bir okul binasının çözülme noktasına gelmesi bizleri çok mutlu ediyor. Mahallemizde bir okul ihtiyacı vardı. Bunun giderilmesi için yoğun bir mesai harcadık. Karaağaçlı’nın bir evladı olan Milletvekilimiz Murat Baybatur ve Kaymakamımız ile birlikte birçok toplantılar gerçekleştirdik ve iş adamlarımız ile bir araya geldik. Karaağaçlı Mahallemize kazandıracağımız okul projemizden bahsettik ve destek talebinde bulunduk. Ancak iş adamlarımızdan bir tanesi bu okulun yapımını biz tek başımıza üstlenebiliriz ve bu şekilde ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz şehrimize borcumuzu da ödeme imkânımız olur dedi. Değerli Kadir Murat Çam ve Teleset Grubu bu işin yapımını tek başına üstlendiler. Bu noktada hayırseverimiz Murat Çam ve Teleset grubuna çok teşekkür ediyorum. Yapmış oldukları bu hayır ile ülkemizin geleceğine yatırım yapıyorlar” dedi
“OKUL SON SİSTEM VE MODERN OLACAK”
Okulun yapım çalışmaların bazı engeller nedeni ile biraz gecikmeli olarak başladığını ifade eden Başkan Çelik “Okulumuzun yapımı ile ilgili tüm çalışmalarımızı tamamlamıştık ancak bir takım bürokratik engeller vardı. Onu da yaptığımız çalımalar ile çözüme kavuşturduk. Gerekli imar düzenlemelerini de tamamladık. Yapılacak olan bina toplamda 3 katlıdır. İlk katta 1 adet çok amaçlı salon, bir adet beden eğitimi ve spor salonu olacak. Diğer iki katta da 8 adet derslik, 1 adet görsel sanatlar atölyesi, 1 adet Müzik sınıfı, 1 adet fen sınıfı, 1 adet kütüphane, 1 araç gereç odası, 1 kantin, rehberlik, idari personel odaları ve öğretmenler odası olacaktır. Binamızın toplam kapalı alanı 2493 metrekare olacak. Yapılacak olan okulumuz son sistem her şeyin bulunduğu bir okul olacaktır. Okulun yapımında katkısı olan değerli hayırseverimize çok teşekkür ediyorum. ”dedi.
“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR”
Teleset Şirketler Grubu olarak en iyi yatırımın eğitime olan yatırım olduğunu bilerek hareket ettiklerini ifade eden Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam “Bir şirket olarak ülkemizin geleceğinin eğitimden geçtiğinin bilincinde bir şirketiz. Bu neden böylesine anlamlı bir yatırımı hiç düşünmeden değerli Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız çağrısına anında cevap verdik ve yola koyulduk. Oklumuzun çalışmalarına çok önceden başladık. Belki bugün açılışını yapacağımız okulumuzda bürokratik engeller ve daha güzel bir okul olmasını istememiz nedeni ile bugün temelini atıyoruz. İnşallah tamamlandığında Karaağaçlı a yaşayan vatandaşlarımıza çok bir okul hediye etmiş olacağız. Bu güzel eğitim yuvasında vatanına milletine bağlı hayırlı evlatlar yetişecek” dedi.
 
“KARAAĞÇLI’NIN GELECEK 30 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”
Yapılacak olan okul binası ile birlikte Karaağaçlı Mahallesinin gelecek 30 yıllık sorununun çözüleceğini ifade eden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Karaağaçlı Mahallemize kazandıracağımız güzel bir çalışma için yola çıktık. Yol çıktığımızda Mahallemizde yaşayan hayırseverlerimizin katkısıyla bu okulu yapmayı hedefliyorduk. Ancak Murat Bey okulun tüm masraflarını kendilerinin üstlenebileceğini bize ifade etti. Bu güzel okulumuza tamamlandıktan sonra da Murat Çam’ ın şirketi olan Teleset İlk Okulu ismini vermeyi düşünüyoruz. Bu okulumuzun projesini hazırlarken mimarlarımız biraz büyük bir okul çizimi yaptılar. Okulumuz nüfus yoğunluğunu göz önüne aldığımızda gelecek 30 yıl boyunca Mahallemizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede bir okul olacak” dedi.
“KARAAĞAÇLI TÜM HİZMETLERİ EN İYİ ŞEKİLDE ALIYOR”
Karaağaçlı Mahallesinin gereken tüm hizmetleri en iyi şekilde aldığını ifade eden AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur “Okulumuzun yapımını üstlenen hayırseverimiz Murat Çam Bey’e çok teşekkür ediyorum. Okul için biz ilk toplantımızı yaptığımızda Murat Bey tüm masrafı biz karşılayabiliriz diyerek kendi imkânlarını ve gücünü okulumuz için seferber etmiştir. Şehzadeler Belediyemiz Karaağaçlı Mahallemize birçok hizmeti yapmıştır. Parke taşı çalışmalarından yeni park yapımlarına kadar birçok hizmeti buranın bir evladı olarak bende yakından takip ediyorum. Karaağaçlı ’ya gelirken hemen giriş kısmında yapımı devam eden düğün salonunu da inceleme fırsatım oldu. Birçok Mahallede yapılan bu tür salonların yapımını da biliyor ve görüyorum ki Karaağaçlı Mahallemizde yapılanın çok farklı ve daha büyük bir salon. Karaağaçlı Mahallemize yapılan tüm hizmetler nedeni ile Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler bu toprakların çocuklarıyız, Manisamızın ve ülkemizin daha güzel yarınlara kavuşması için elimizden gelen neyse hiç çekinmeden yapmaya hazırız” dedi. Törenin ardından Baybatur ve beraberindeki heyet Mahalle Meydanında Şehzadeler Belediyesi tarafından kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla birlikte iftar açtılar. ŞEHZADELER BASIN

    

Okuma Sayısı : 125     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


30+4   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR
Meğer O da kanser oluyormuş
Gelenek bu yılda bozulmadı17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com