ALIŞ : 5.8054 | SATIŞ : 5.8286 | ALIŞ : 5.1602 | SATIŞ : 5.2335
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
MURADİYE’YE ŞOK ÜSTÜNE ŞOK 07.09.2018
 
MASKİ’den 1 Milyonluk tasarruf
 
Manisa’nın en önemli mahalleleri arasında yer alan Muradiye Mahallesi’nde kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor.  Mahallede önce Cumhuriyet İlkokulu’nun yıkılmasıyla başlayan talihsizlik yine mahallede bulunan polikliniğin kapatılmasıyla devam etti. Mahalle sakinleri ise duruma bir hayli tepki göstererek hem polikliniğin açılmasını hem de okulun yeniden yapılmasını istiyor. Yetkililerin konuyla ilgili ne yapacağı ise merakla bekleniyor.
Muradiye’de 4 yıl önce yıkılan Cumhuriyet İlkokulu ve geçtiğimiz günlerde de kapanan poliklinik mahalle sakinlerini ayaklandırdı. CHP’li meclis üyelerinden Erdinç Yavaşlı’nın büyük emekleriyle mahalleye kazandırdığı semt polikliniği kapatıldı. Duruma tepki gösteren Yavaşlı ve CHP’li yetkililer poliklinik binası önünde mahalle sakinleriyle bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına, CHP eski Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP Yunusemre ilçe Başkanı Serdar Bozyaka, Belediye Meclis Üyesi Erdinç Yavaşlı ve vatandaşlar katıldı.  
 

“AMAÇ ŞEHİR HASTANESİNE MÜŞTERİ ÇEKMEK”

Eylemde konuşan CHP Yunusemre ilçe Başkanı Serdar Bozyaka, kapatılan polikliniğin 5 bin nüfusu bulunan Muradiye’ye ve Yunt Dağı’ndaki köylere hizmet verdiğini söyledi. Bozyaka, Muradiye’ye yapılan hizmetlerinbugün yok olmakla karşı karşıya kaldığını belirterek, hastanenin kapatılma sebeplerini paylaştı. Polikiniğin kapatılmasının en önemli sebebinin 25 yıllığına kiralanan kent hastanesine müşteri çekmek olduğunu aktardı.   Muradiye halkının yerinde hizmet yerine merkezde hizmet almakla karşı karşıya olduğunu kaydeden Bozyaka, “ Çünkü belli bir müşteri sözü verilmiş kent hastanelerine” dedi.
 

“ZOR GÜNDE KİMSE YOK”

Yunusemre ilçe Başkanı Serdar Bozyaka’nın ardından söz alan CHP Meclis Üyesi Erdinç Yavaşlı, 2013 yılında poliklinik açılırken bütün siyasilerin hastaneyi açmak için makas arayışı içerisine girdiklerini hatırlatarak şöyle dedi: “ O gün burada boy gösterenler Bugün Muradiye’nin zor gününde onların yanında yok” diyerek sitem etti.
 

“HEPSİNİ KINIYORUM”

Kendi partisine de özeleştiride bulunan Yavaşlı, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Başta kendi partimizin il balkanı olmak üzere AK Partililerin hepsini kınıyorum.   Muradiye halkının yanında olmadıkları için. Büyük bir ilçenin belediyesi ilçenin ibadethanesinden hastanesine, okuluna kadar her şeyinden sorumludur.Yunusemre Belediyesi, Muradiye’ye yapılan bu hizmeti geri getirmek için kaç defa sağlık il müdürlüğüyle, Sağlık Bakanlığı’yla görüştü. Hiçbir şekilde görüşmedi. Hastaneyi yıkmak için hastaneden karat alındı. Yıkılamayacağı sağlam olduğu anlaşılınca nasıl bir insan az az zehir enjekte edilerek öldürülür. Burası da öyle yavaş yavaş öldürüldü. Bilinçli ve kasıtlı olarak doktor sayısı azaltıldı ve sonunda kapatıldı. AKP’nin trolleri diyorki beşte kapanıyor, orada doktor yok. Davulda sen de zurnada sende. Doktoru da, ambulansıda sen gönderirsin. Hizmeti kesip buraya vatandaş gelmiyor demek kadar ayıp ve haince bir şey olamaz. Bu hizmet kesilmez.”
 

“YUNUSEMRE BELEDİYESİ DAĞA VİLLA YAPIYOR”

Cumhuriyet İlkokulu’nu da ele alan Yavaşlı, sözlerine şöyle devam etti:” Yıkıyorsunuz, 4 yıldan beri yapmıyorsunuz. Burada Muradiye Belediyesi kalsaydı bir değil 2 tane okul yapardı. Ben meclise önerge vermeme rağmen bunu milli eğitim yapamıyorsa Yunusemre Belediyesi yapsın dedim. Yunusemre Belediyesi dağa villa yapıyor. 700 metre ihtiyaç olmayan yere 3 tane cami yapıyor. Okul denince Belediye diyor ki Milli eğitim yapsın.”
 

“SINIF YETMİYOR LABARATUVAR KAPATILDI”

Atatürk Ortaokulu’nda bulunan laboratuvarların sınıf yetersizliğinden dolayıkapatıldığını ileri süren Yavaşlı,“Labaratuvarlar kapatılarak sınıf yapıldı. Muradiye Lut Kavmi,belalı bir yer değil. Okulunu yıkıyorsunuz yerine yapmıyorsunuz. Hastanesini kapatıyorsunuz hizmet vermiyorsunuz. 4 tane lamba koymakla belediyecilikte olmuyor hizmette. Hizmet budur” ifadelerini kullandı.
 

“MURADİYE HALKININ PARASIYLA YAPILDI”

Yavaşlı, poliklinik binasının cemaate ya da yurtlara verileceği duyumunu aldıklarını belirterek, “ böyle spekülasyonlar var. Bunlarda ortaya çıkacak. Biz Muradiye halkı olarak diyoruz ki, öncelikle poliklinik açılmalı. Eğerki poliklinik açılmıyorsa bu bina Cumhuriyet İlkokulu olarak hizmet vermeli. Herhangi bir yurda, özel okula herhangi bir cemaate değil. Bu bina Muradiye halkının parasıyla yapıldı. Bunun kararını Muradiye halkı verir. Yunusemre belediyesi ya da bir başkanı veremez” dedi.
 

 “VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDU”

Muradiye halkına da bir çağrıda bulunan Yavaşlı şöyle dedi:” Artık uyanın Muradiye halkı üzerinden herkes yararlanıyor. Hizmet üzerinden sürünüyoruz. Bunu siyasi bir noktaya getirmek istemiyoruz. Muradiye’nin hastane sorunu çözülmeli. Cumhuriyet İlkokulunun temmuz ayında yapılacağı söylendi. Hala temeli atılmadı. Muradiye’den göç olmaya başladı. Çocuğunu okula gönderemiyor, böyle bir duyarsızlık olmamalı. Cumhuriyet ilkokulunun acilen yapılmasını istiyoruz. Saraya Paranız var, Cumhuriyet ilkokuluna paranız yoksa bu binayı Cumhuriyet ilkokulu yapın.”
 

“BUNUN ADI VATAN HAİNLİĞİDİR”

Eski CHP Manisa milletvekili Tur Yıldız Biçer de, 16 yıldır AKP iktidarının kamunun zararına adımlar attığını kaydetti. Biçer, “ Muradiye’de geriye giden adımlar, okulun yıkılması, polikliniğin kapatılması aslında vatan hainliğidir. Vatandaşlara sunulmuş hizmetlerin ortadan kaldırılması vatan hainliğidir. Bunun başka ismi olamaz” dedi. LEYLA DOĞAN
 
 
 

  

Okuma Sayısı : 699     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


38-7   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com