ALIŞ : 6.0614 | SATIŞ : 6.0857 | ALIŞ : 5.5010 | SATIŞ : 5.5792
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
VERİLEN SÖZLER TUTULMUYOR 05.10.2018
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
Geçtiğimiz günlerde Akgedik halkı ve CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı ile birlikte yapılan basın açıklamasına Yunusemre Belediyesi’nden gelen cevabın üzerine CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka yanıt verdi. Bozyaka, “Yunusemre Belediyesi Akgedik ile ilgili konuya açıklık getirerek Yuntdağı’nda satılan arazilerle ilgili hiçbir soruya cevap verilmediğini ifade etti.
CHP Manisa Yunusemre İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında BozyakaAkgedik’teki vatandaşların sorunları ile ilgili habere yanıt verip Yuntdağı’nda parsel parsel satılan arsalar ile ilgili sessiz kalan Yunusemre Belediyesine seslendi.Bozyaka, “Akgedik’te köylülerin evlerinin, tarım arazilerinin üzerinden belediye tarafından yol geçirilmek suretiyle işgal edildiğine tanık olduk ve bu konu ile ilgili de köylülerin yanında olduğumuzu, belediye yetkililerinin bu konu ile ilgili biran evvel çalışma yapması gerektiğini söyledik. Tarım arazilerinin nasıl işgal edildiğini fotoğraflar ile gösterdik” diye konuştu.
“YUNTDAĞI’NDA SATILAN ARAZİLERİN GELİRİ NEREYE HARCANIYOR?”
Yuntdağı’nınYunusemre Belediyesi tarafından parsel parsel satıldığına dair yerel gazetelerde yayınlanan haberlere yanıt vermezken Akgedik ile ilgili yayınlanan habere yanıt verilmesinin sebebini soran Bozyaka, “Yuntdağı’nda daha önce köy tüzel kişiliğine ait olan bütün taşınmazlar birer birer satılıyor. Yunusemre Belediyesi alelacele, giderayak, Belediye’yi teslim etmeden altı ay önce satıyor. Bunu dile getirdik ve sorular, nedense Yunusemre Belediyesi Akgedik ile ilgili konuya cevap verdi ancak Yuntdağı’nda satılan arazilerle ilgili hiçbir sorumuza cevap vermedi. Yolsuzluk iddiaları var dedik. Belediye’nin Mayep adlı şirketi Yunusemre Belediyesi’nin sattıkları teker teker satın alıyor. Neden Belediye’nin şirketi bu arazileri satın alıyor diye sorduk, sorumuza cevap gelmedi. Belediye’nin bu şirketi paravan olarak kullanılıyor iddiaları var, doğru mu diye sorduk bir cevap gelmedi. Yunusemre Belediyesi’nin şirketi Mayep kaç tane arazi aldı, kaç liradan aldı ve bu aldığı arazileri belli çıkar odaklarına daha ucuz fiyatlarla sattı mı diye sorduk buna da cevap vermediler. Bu soruları basın aracılığıyla tekrar soruyoruz. Mayep niçin satın alıyor, nereye satıyor, neden her taşın altından bu Mayep firması çıkıyor? Bununla ilgili merakımızı Yunusemre Belediyesi’nin gidermesini istiyoruz. Yuntdağı’nda satılan arazilerin geliri nereye harcanıyor? Çok büyük olduğu iddia edilen bu rakamlarla Yunusemre Belediyesi ne hizmet verdi? Toplu Konut İdaresi’nin yaptığı, bir Hükümet projesi olan TOKİ’yi sahipleniyor Yunusemre Belediyesi. Belediye’nin yaptığı bitmiş bir icraat yok bizim gördüğümüz. Yuntdağı’nda satılan arazilerden elde edilen parayla bir çivi çakıldı mı merek ediyoruz? Bu sorularımızın cevabını sevgili Belediye Başkanı’ndan bekliyoruz” diye konuştu.
“YUNUSEMRE BELEDİYESİ HALKI YALANCILIKLA SUÇLUYOR”
Bozyaka, “Sayın Belediye Başkan Yardımcısı Akgedik sakinlerine cevap vermiş, o mahalle sakinlerinden Rıza abimiz burada kendi evinin üstünden yol geçecek bir mahalle sakine. Biz basın açıklamamızı yaklaşık 60 mahalle sakiniyle yaptık ve özellikle de onların konuşmasını istedik. Çıkan gazete haberleri de mahalle sakinlerinin açıklaması olarak çıktı, CHP’nin değil. Mahalleliler dertlerini anlattılar, biz konuşurken müdahil oldular destek verdiler, kabul ettiler. Basın açıklamasında halkı yalancılıkla suçluyor Yunusemre Belediyesi. Yalan ve safsata dolu haberler diyor. Madem burada bir yalan ve safsata var yani siz burada Akgedik mahalle sakinlerini yalancılıkla suçluyorsunuz. Biz halkın sesiyiz, halkın partisinin temsilcileri olarak Akgedikli vatandaşlarımızın seslerini duyurmak bizim görevimizdir, biz bu görevimizi yaptık. Diyor ki Kılıçkaya, hiçbir ağaç kesilmedi, tarım arazilerinin içine girilmedi. Biz vatandaşlarımızla birlikte boy boy fotoğrafladık. Yüz yıllık çınar ağaçlarını kim kesti? Yine gazetelerde çıkan birçok zeytin ağacının kesildiğini görüyoruz. Ki zeytin bizim için kutsal bir ağaçtır ve yasalarımızca da koruma altına alınmıştır. Yunusemre Belediyesi’nin yetkilileri oradaki ağaçları talan etmektedir. Araziden ve halktan kopuk bir belediyecilik ile karşı karşıyayız” diye konuştu.
“SEVDİKLERİ TEK YEŞİL DOLAR YEŞİLİ”
Tapulu arazilerin üzerinden yol geçmiyor iddiasına cevap olarak Bozyaka, “ Burada geçen yolun krokisi var ve bu yolun üzerinden geçtiği iki arazinin tapusu şu an burada. O yol üzerinde hiçbir vatandaşın tapulu arazisi yok diyor Kılıçkaya. Ahmet Gürek adlı vatandaşımızın arazisinin tapusu. Tapusunun örneğini bize gönderdi, araştırsınlar adası, parseli burada geçen yol üzerinde. Buradaki vatandaşların tarım arazilerini hiçe sayarak üzerinden yol geçiriyorlar. Bunların yeşile doğaya karşı düşmanlığını zaten biliyorduk ama bir kere daha gözlerimizle gördük. Bunların tek sevdiği yeşil dolar yeşili, tek sevdiği renk beton grisi. Rant için Akgedik’teki mahalle sakinlerinin evlerini başlarına yıkmak istiyorlar. Eğer köylünün evini başlarına yıkmak istiyorsanız o evlerin altında sizler kalırsınız” ifadelerini kullandı.
“VATANDAŞIN YASAL KAKKI HİÇE SAYILIYOR”

Bozyaka, “Mehmet Çerçi yıllardır tapularınızı vereceğiz buranın halkını kandırıyor. Yıllardan beridir tapulu arazilerinin verilmesi ile ilgili aldatılıyorlar. Yasal haklarını kullanıp imar barışına başvurmuşlar ona rağmen arazilerinin üzerinden yol geçiriyorlar, artık yasal hakları da hiçe sayıyorlar. Artık adliye ve mahkemeleride hiçe sayıyorlar ve şimdi çıkmış tapulu arazileri vereceğiz diyoruz. Bu kaçıncı verilen söz? Akgedik’teki evlerin tapuları verilecek, bunların hepsini vermek zorundasınız, versiye kadar iki elimiz yakanızda olacak. Siz vermezseniz altı ay sonra CHP’nin Belediye Başkanı Akgedik mahallesinin sakinlerine tapulu arazilerini verecek” diye konuştu. ALMILA NUR BERİLGEN 

Okuma Sayısı : 310     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


26+3   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com