ALIŞ : 7.1543 | SATIŞ : 7.1829 | ALIŞ : 6.7413 | SATIŞ : 6.8371
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Manisa’da iğrenç iddia 17.10.2018
 
 

 

Her geçen gün çocuklara yönelik artarak devam taciz olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Halil Yurtseven İlköğretim okulunda 3. Sınıf öğrencisi olan A.Y yine aynı okulda öğrencisi bulunan İ.M isimli şahıs tarafından taciz edildiği iddiası ortalığı karıştırdı. Taciz olayını okul idaresiyle paylaşan aile ise okul idaresinin tutumu karşısında şaşkınlık yaşadıklarını anlattı.

 Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Halil Yurtseven İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi A.Y, geçen Perşembe günü annesiyle birlikte öğle arasında okulun üst tarafında bulunan parka gitti. Burada ismi İ.M olduğu öğrenilen şahıs, küçük çocuğu elleriyle taciz etmeye başladı. Şahsın elinden şahsı iterek kurtulduğunu anlatan A.Y, olayı korku içerisinde anlattı. Aile ise yaşanan olay sonrası hem çocuklarının ruhsal durumunun bozulduğunu hem de okul yönetiminin sorumsuzluğundan şikâyetçi olduklarını belirtti.

“NE EŞİME NE DE BABAMA ANLATABİLDİM”

Geçen Perşembe gününden bu yana eşi ve babasına dahi taciz olayını anlatamadığını, olayı tek başına çözmeye çalıştığını anlatan anne B.Y, olayı üzüntü içerisinde anlattı. B.Y,“ Olay geçen Perşembe meydana geldi. Perşembe günü okulun ordaydık. Kızım da parka oynamaya gitti.  O şahısta öğle arasında parka gelip, kızımı taciz etmeye çalışıyor.   Kızım adamı ittirmek suretiyle elinden kurtuluyor.  Adam da diyor ki ben sizin nerede oturduğunuzu, nerede çalıştığınızı biliyorum diyor. Bizim işlettiğimiz kafeyi dahi adam biliyor. Kızım kaçıp gelip durumu bana anlattı.   Cuma günü kızım sınav olduktan sonra arkadaşlarıyla beraber kütüphaneye gidiyor. Adam kitaplığın önüne gelerek kızımı tekrar taciz etmeye kalkıyor. Sen Kitap okusana, kitap okumasını bilmiyor musun? Diyerek bir yerlerini ellemeye çalışıyor. Kızım ise tekrardan oradan kaçıyor” dedi.

“ANNE ADAM YANIMIZA GELMESİN”

Cuma günü okul idaresiyle görüştüğünü ifade eden veli B. Y, “Bana dediler ki pazartesi gününü bekleyelim. Siz şimdi kimseye bir şey söylemeyin. Pazartesi’yi bekleyelim. Ben de tamam dedim. Pazartesi günü okula gittik, tekrar şahıs kızıma gösterildi. Kızım şahsı gördüğü anda ağlamaya, titremeye başladı.  Anne adam yanımıza gelmesin dedi” ifadelerini kullandı.

“OKUL YÖNETİMİNDEN ŞİKÂYETÇİYİZ”

 Okul idaresiyle babası ve eşinin de görüştüğünü dile getiren B.Y,”Okul idaresine tekrardan babam ve eşim gittiler, görüştüler. Bizlik bir şey değil, okulun dışında olduğu için biz bir şey yapamıyoruz. Siz dışarıda ne yaparsanız yapın ama okulun içinde yapmayın dediler. Ondan sonra adam dünde tekrardan okula geldi. İki gün adam izinli Çarşamba günü gelecek demişlerdi ama dün adam okula geldi. Sonrasında okulda arbede yaşandı. Okul yönetiminden şikâyetçiyiz. Biz taciz olayını kendilerini bildirmemize rağmen hiçbir şey yapmadılar. Ben bu olayı kendi başıma çözemeye çalıştım ama bir yere kadar kendi başıma dayanabildim. Sonrasında olayı babam ve eşimle paylaştım. Ama okul idaresi bu konuda sorumsuz davrandı. Adam sadece kızıma değil okulun erkek tuvaletinde erkek çocuğunu da sıkıştırmış” dedi.

“HEMEN ORADAN KAÇTIM”

8 yaşındaki 3. sınıf öğrencisi A. Y ise olayı şu şekilde anlattı: “ Ben Perşembe günü parka gitmiştim.  O adam orda beni elleriyle taciz etmeye çalıştı.  Ben adamı itip, elinden kaçtım. O adam Cuma günü okula geldi. Okulda özel bölgesini elleyip, kitap okusana dedi. Benim ağzım açık kaldı.  Adam sonra yine özel bölgesini elleyip sen kitap okumasını bilmiyor musun dedi. Ben de hemen oradan kaçtım.”

“KIZIMIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

İ.M’nin Halil Yurtseven İlköğretim Okulunda engelli bir çocuğun velisi olduğu ve bu yüzden okula rahat girip çıktığı öğrenildi. Okulda dün yaşanan arbede sonrası polis ekipleri söz konusu şahsı öfkeli kalabalığın elinden zor alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolleri yapılan A.Y, Çocuk Şube Müdürlüğüne getirildi. Burada anne B.Y ifade verdi. 8 yaşındaki A.Y ise bugün ifade verecek. Anne B.Y ise son olarak kızının psikolojisinin bozulduğunu ve psikolojik tedavi göreceğini sözlerine ekledi. LEYLA DOĞAN

 

 

 

Okuma Sayısı : 34192     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


26-7   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com