ALIŞ : 5.8785 | SATIŞ : 5.9021 | ALIŞ : 5.4029 | SATIŞ : 5.4796
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Şehir hastanesi yine gündemde 08.01.2019
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa Şehir Hastanesi’ndeki eksiklik ve aksaklık iddialarını TBMM gündemine taşıdı. Özel, “Hastanenin ciddi bir yol problemi bulunduğu, eksik malzemelerinin olduğu, cerrahi setlerin yetersiz olduğu, randevuların uzun süreler sonraya verilebildiği, tetkiklerin raporlanmasının olağandan uzun sürdüğü gibi çalışanları ve vatandaşları zor durumda bırakacak eksiklikler bulunmaktadır” ifadesini kullanarak, Sağlık Bakanı’na eksikliklerin ne zaman giderileceğini sordu.
CHP’li Özel, Manisa Şehir Hastanesi’nde yaşanan eksiklikleri TBMM gündemine taşıdı. Özel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yönelttiği soru önergesinde, “Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Ocak günü Ankara’da katıldığı toplantıda, aralarında Manisa’nın da bulunduğu 8 kentteki şehir hastanelerinin hizmete girmesiyle, sağlık alanında yeni bir çığır açtıklarını, sağlık hizmetlerinde vatandaşlarımızı bir üst sınıfa taşıyacaklarını ileri sürmüştür. Seçim çevrem olan Manisa’da 28 Ekim günü açılan Manisa Şehir Hastanesi’nde ciddi eksiklikler bulunduğuna ilişkin çok sayıda şikayet almış bulunmaktayım. Hastanenin ciddi bir yol problemi bulunduğu, eksik malzemelerinin olduğu, cerrahi setlerin yetersiz olduğu, randevuların uzun süreler sonraya verilebildiği, tetkiklerin raporlanmasının olağandan uzun sürdüğü gibi çalışanları ve vatandaşları zor durumda bırakacak eksiklikler bulunmaktadır” dedi.
ALINAN ÖNLEMLER NEDİR?
Özel, önergesinde, “Hastanenin hizmete girmesinden bu yana iki ay geçmesine karşın ciddi yol problemi olduğu, vatandaşların ve hastaların hastaneye ulaşmada zorluk yaşadıkları iddia edilmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında daha da zorlaşan hava koşulları dikkate alındığında, bu eksikliğin nasıl ve ne zaman giderilmesi planlanmaktadır? Hastane Teslim Kabul Komisyonu’nca saptanan eksiklikler nedir? Bu eksikliklerin nasıl tamamlanması planlanmaktadır? Hastanenin hizmete girdiği 28 Ekim 2018 günü saptanan eksiklikler nedeniyle cezai yaptırım uygulanan kişi ya da kurum bulunmakta mıdır? Randevuların uzun süre sonraya veriliyor olduğu, tetkiklerin raporlamasından da olağandan uzun sürdüğü ifade edilmektedir. Bu konuda alınan ya da alınması öngörülen bir önlem bulunmakta mıdır? Olağan işlemlerin uzun sürmesinin gerekçeleri nelerdir?” sorularını yöneltti.
CERRAHİ SETLER YETERSİZ

Özel, “Şehir Hastanesi’nde halen nükleer tip çekimler ile bronkoskopi tanı ve tetkiklerin yapılamamasının gerekçesi nedir? Bu işlemler için ne kadar süreye ihtiyaç bulunmaktadır? Hastanede cerrahi setlerin yetersiz olduğu, aynı ameliyat için set bekleme veya temizleme sürecinin uzadığı ifade edilmektedir. Hastanede cerrahi setlerin yetersizliği nedeniyle aksayan, ertelenen ya da iptal edilen ameliyat olmuş mudur? Olduysa kaç ameliyat ertelenmek ya da iptal edilmek zorunda kalmıştır? Radyasyon onkoloji kliniğine ait herhangi bir işlem yapılmamış hastaların eski hastaneye taşımalı sistem ile tedavi için götürüldüğü, her gün eski hastanede bir onkologun nöbet tuttuğu ifade edilmektedir. 21. yüzyılda, hastaların taşınarak tedavi görmesi ayıbına ne zaman son verilecektir? Bu mağduriyet neden kaynaklanmaktadır? Bu mağduriyetin yaşanmasında kimlerin sorumluluğu vardır? Bu mağduriyetin sonlanması için ne yapılacaktır? Yaşanan ve hala giderilemeyen eksiklikler nedeniyle yüklenici firmanın cezalandırılacak mıdır? Hizmete giren Yozgat, Isparta, Mersin, Adana, Kayseri, Elazığ ve Eskişehir şehir hastanelerinde de benzer sıkıntılar bulunmakta mıdır? Bu hastanelerde ne gibi eksiklikler vardır? Bu eksikliklerin giderilmesi için ne yapılacaktır?” diye sordu. Haber Merkezi 

Okuma Sayısı : 188     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


40+10   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com