ALIŞ : 5.8785 | SATIŞ : 5.9021 | ALIŞ : 5.4029 | SATIŞ : 5.4796
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
“SUÇLULAR DEĞİL SUÇSUZLAR İFADE VERİYOR” 11.01.2019
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 

 29 Ekim’de Barbaros Mahallesi’nde bulunan tren yolunda eylem yapan CHP il ve ilçe teşkilatı, yaptıkları eylem nedeniyle ifade vermeğe çağırıldı. Bu kapsamda Yunusemre ilçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan önceki dönem ilçe başkanı Serdar Bozyaka, suçluların değil, suçsuzların ifade vermeye çağırıldığını belirterek Devlet Demir Yolları başta olmak üzere yetkililere ateş püskürdü.

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’ndeki tren yolunda geçtiğimiz aylarda iki kişi hayatını kaybetti. Yaşanan olay sonrası, 29 Ekim’de CHP Yunusemre ilçe teşkilatı tren yolunda eylem düzenlemişti.Dün ilçe başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda ilçe başkanı Bülent Mersinli ve önceki dönem ilçe başkanı Serdar Bozyaka tarafından basın toplantısı düzenleyerek, ifade vermeye çağırıldıklarını ifade etti.
 

“YA KANALDA BOĞULDULAR YA TREN KAZASINDA ÖLDÜLER”

 

Konu kapsamında ilk olarak ilçe başkanı Bülent Mersinli açıklamalarda bulundu. Mersinli açıklamasında, 29 Ekim tarihli Barbaros Mahallesi’nde yaptıkları basın açıklaması nedeniyle kendisinin, il başkanının önceki dönem ilçe başkanı Serdar Bozyaka ve yönetim kurulu üyelerinin ifadeye çağırıldığını söyledi. Bu olaylardan herhangi bir siyasi çıkarlarının olmadığını belirten Mersinli, “CHP’nin en az oy aldığı yer Barbaros Mahallesi. Kendimi bildim bileli Barbaros Mahallesi’nde ya kanalda boğulmalar olur ya da tren kazaları” dedi.
 

“SESİMİZİ HİÇ KİMSE DUYMADI”

 

Mersinli’nin konuşmasının ardından söz alan önceki dönem ilçe başkanı Serdar Bozyaka, ““Barbaros Mahallesi’nde defalarca basın açıklaması, eylem yaptık. Mahallenin dramını gündeme getirdik. Dedik ki burası yukarıdan tren yolu aşağıdan su kanalıyla yarı açık bir ceza evi havasında bir bölge.Her gün, çocuklarımız, kadınlarımız hayatını kaybediyor dedik. Hiç siyasi çıkar gözetmeden yetkililerden istirhamda bulunduk. Kaymakamlığa seslendik, sesimizi duymadılar valiliğe seslendik. Dedik ki burada ölen çocuklarımızın bir daha aynı tabloyla karşılaşmaması için ölen çocuklarımız için yaşayan evlatlarımız için bu problemi çözün istiyoruz dedik ancak yine ses çıkmadı. En son üst üste yaptığımız dördüncü basın açıklamasında 17 yaşında bir kardeşimizin hayatını kaybettiğinden sonra basın açıklamamızda şu ifadeye yer verdik. Hukuk diliyle konuşuyoruz dedik. Hukuk diline göre burada bu yıl içerisinde ilk vatandaşımız öldükten sonra yaptığımız açıklamaya rağmen hiçbir önlem alınmaması burada ihmalen adam öldürmeye girer. Ve sesimizi duymadınız bir hanım efendi daha hayatını kaybetti. Yine uyardık. Ve dedik ki bu sefer yine burada bir çözüm bulmazsanız bu sefer taksirle adam öldürmeye girer bu yaptığınız cinayettir bu tren yolunu buradan bir an önce kaldırın diye seslendik yetkililere. Dinlemediler, hiçbir şey yapmadılar” diye konuştu.
 

“ARTIK KİMSEYE SESLENMİYORUZ”

 

Bozyaka, “En son uyarmamıza rağmen 17 yaşında bir kardeşimizi hayatını kaybetti ve dedik ki artık bu işin tek bir ismi var. Hukuk diliyle kasten adam öldürmedir bu. Artık ne Devlet Demir Yollarına sesleniyoruz, ne Kaymakama ne de Valiye sesleniyoruz. Artık bu ülkenin şerefli namuslu Cumhuriyet Savcılarına sesleniyoruz dedik. Cumhuriyet savcılarına seslendik. Cumhuriyet savcıları maalesef bizim seslenişimizi yanlış anlamış sorumluları, yetkilileri çağırmak yerine bizleri bugün sorguya ifade vermeye çağırdılar. Bu tuzun kuruduğunun bu ülkede kanıtıdır. Bu ülkede yargının yerle bir olduğunun hukukun çöktüğünün kanıtıdır. Bu şekilde düşünün ki bir yerde cinayet işleniyor birileri cinayeti ihbar ediyor ve suçluyu gösteriyor. Savcılar suçluyu cinayeti işleyeni katili değil orada ihbar edeni gözaltına alıyor, suçluyor.   Bir devlet kurumu düşünün artık çamura batmış çamurun da bir dibi var. Bunlarda çamurun da dibi yok bunlarında dibi yok. Çorlu’da tren kazasından sonra hesap vermemiş akabinde Ankara’da tren kazasında onlarca insanın hayatını kaybetmesinden sora hesap vermemiş hiçbir istifa gelmemiş Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları bizim bu uyarımızı görerek bizi suçluyor ve hakkımızda tazminat davası açacağını söylüyor. Artık Türkiye’de yargının devlet kurumlarının ne noktaya geldiğini görebiliriz” ifadelerine yer verdi.
 

“BİZ SUSARSAK HERKES SUSAR”

 

 

CHP susarsa bu ülkedeki fabrikadaki işçiler, tarlada çalışan ekinini kaldıramayan çiftçiler, evladını tren yolunda  kaybeden anne babalar, Yunt Dağı’ndaki peşkeş çekilen vatandaşlarımız, Akgedik’te evleri başlarına yıkılmak istenen köylüler susar. O yüzden susmayacağız, yılmayacağız sinmeyeceğiz. Barbaroslunun sesi olmaya devam edeceğiz. Bizim il ilçe başkanlarımız haftanın 2 günü adliye koridorlarında emniyet koridorlarında ifade vermeye çağırıyorlar ve duruşmalara katlıyorlar. Hiçbirinin gözünde korkuyu görmediniz” dedi. LEYLA DOĞAN

 

 
 
Okuma Sayısı : 287     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


22+10   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com