ALIŞ : 8.1154 | SATIŞ : 8.1479 | ALIŞ : 7.7088 | SATIŞ : 7.8183
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
Muhtarlar Çerçi’nin avukatlığını yapıyor 15.01.2019
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
CHP Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Mersinli, Yunusemre ilçesinde bulunan 37 muhtarın Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin yeniden aday gösterilmesi için Ankara’ya gittiğini iddia etti. Konu ile ilgili sert bir şekilde açıklama yapan Mersinli, Yunusemreli muhtarların Başkan Çerçi’nin avukatlığına soyunduklarını ifade etti.
 
Konu ile ilgili önceki gün açıklama yapan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Bülent Mersinli, “Geçtiğimiz hafta bir grup muhtarın Asmacık Mahallesi Muhtarı Hülya Gezer’in önderliğinde Ankara’ya gittiğini ve Akp Genel Merkezi’ni ziyaret ettiğini yerel basınından takip etmiştik. Bu muhtarların Ankara ziyareti ne Cumhurbaşkanı ziyaretiydi ne de mahallelerine hizmet getirmek amaçlı bir ziyaretti. Kendi ifadelerinden de gördüğümüz gibi Akp’nin parti içi bir meselesine taraf olmak için Ankaradaydılar. Dolayısıyla hep tarafsız olmaları gerekliliğine vurgu yapılan, tek amacı mahallelerinde yaşayan vatandaşlara eşit hizmet sağlayabilmek olması gereken muhtarların bir kısmı Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin avukatlığına soyunmuşlardır. Mehmet Çerçi’ninAkp’nin Yunusemre Belediye Başkan Adayı olması talebiyle AKP Genel Merkezi yetkilileri ile görüştüklerini ifade eden bu muhtarlar önümüzdeki seçimlerde mahallelerinde temsil ettiği ve farklı görüşte olan vatandaşların yüzlerine nasıl bakacaklar? Şimdilik bir kısmını açıklayacağımız bilgilerin ardından kirli pazarlıkları ortaya çıkan muhtarlar görev süreleri bitene kadar vatandaşların yüzüne nasıl bakacaklar? En basit anlatım ile bu bir ahlaki çöküntüdür, sopa yiyenlerden biri olmamak için sopa atanların safına katılmaktır, binlerce gencimiz aş iş ararken sadece birilerinin saltanatı devam etsin diye tetikçilik yapanların yakınlarının kayrılması işidir.Muhtarların Yunusemre ilçesine elle tutulabilir hiçbir hizmet getirmeyen, vatandaşları TOKİ’yi ben yaptım diye aldatan, Önceki İlçe Başkanımız Serdar Bozyaka’nın yolsuzluk iddialarının hiçbirine cevap dahi veremeyen, Yuntdağı’nda köylüye ait arazileri babasının malı gibi parsel parsel satan, Akgedik’de köylünün evini başına yıkmak isteyen ve daha bir çok olumsuz mahareti olan bir Belediye Başkanı’nı neden tekrar aday görmek istiyorlar? Seçimi kaybedeceği kesin görünen bir adamın Akp’den Belediye Başkan Adayı olmasını CHP olarak bizler çok istiyoruz. Fakat siyasi edep gereği bu konuda sessiz kalıyoruz. Muhtarlar neden seçimi kaybedecek bir adayı destekliyorlar? Çünkü muhtarların belediye yetkilileri tarafından tehdit edildiği yönünde bazı duyumlarımız oldu. Bir muhtarı bir belediye nasıl tehdit edebilir diye düşünüyorsunuz elbette. Muhtar eğer bir belediye başkanından menfaat sağlıyorsa o başkanın esiri durumuna düşer. Maalesef bu geziye katılan muhtarlarımızın bazıları konudan habersiz gitmiş olsa da önemli bir kısmı bu esaretlerinin gereği yani menfaatlerinin devam etmesi uğruna böyle aciz bir adım atmışlardır.
Öncelikle muhtarlardan aldığımız bilgilere göre basında geçtiği gibi 37 muhtar değil yaklaşık 20 muhtar bu geziye katılmıştır. Bu muhtarların dışında belediye çalışanları ve Akp İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve muhtar adayları da bulunmaktadır.Bir haber sitesine de yansıyan bilgiye göre 20 muhtar, 17 belediye çalışanı bu ziyareti gerçekleştirmiştir. Bu muhtarların 13’ü Yuntdağı köylerinden iken sadece 7’sinin merkez mahallelerden olduğu görülüyor. Yunusemre ilçemizde 87 mahalle bulunduğunu göz önüne alırsak tam olarak 67 muhtar Çerçi’nin ayakçısı olmayı reddetmiş ve Çerçi’ye destek olmamıştır. Peki giden muhtarların menfaatleri neydi?Belediye’nin Özel Kalemi’nin ve Akp İlçe Yönetiminin organize ettiği geziye öncülük eden Asmacık Muhtarı Hülya Gezer olarak bildirilmişti. Hülya Gezer’in kocasının belediyede çalıştığı, arsa aldığı ve belediyeye araç kiraladığı iddiaları bizlere ulaştı. Ayrıca geziye, eşi belediyede çalışan ilçe yöneticisinin ve belediye çalışanlarının eşlik ettiği ve organizasyonun özgür iradeyle değil baskıyla yapıldığı açık bir şekilde anlaşılıyor.” dedi.
MUHTARLARIN ADINI TEK TEK AÇIKLADI
Ankara’ya giden muhtarların adını birer birer açıklayan Mersinli, “Çerçi’nin siyasi kariyeri için Ankara’ya giden muhtarların iddialara göre belediyeden sağladıkları menfaatler ve isimleri şöyledir;
Hülya Gezer; Asmacık Mahallesi Muhtarı, Kocası Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor, belediyeye araç kiralıyor.Eşref Yılmaz; Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı, oğlu Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor.SiyamiAlak; Barbaros Mahallesi Muhtarı, damadı Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor.Aziz Çetintaş; 75. Yıl Mahallesi Muhtarı, kızı Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor.Hüseyin Kırgöz; Seyitli Mahallesi Muhtarı, kızı Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor.Hüseyin Özdemir; Yenimahalle Mahallesi Muhtarı, yeğeni Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor.Arif Şenocak; Pelitalan Mahallesi Muhtarı, Yunusemre Belediyesi’nin kaynak işlerini yapıyor.Yüksel Nida; Akp İlçe Yöneticisi, Karısı Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor.Şehmuz Çiftçi; işçi, Yunusemre Belediyesi’nde çalışıyor.

Asmacık, Örselli,Seyitli, Akçaköy, Maldan, Büyük Sümbüller, Küçük Sümbüller, Recepli, Sarıahmetli, Sarınasuhlar, Süngüllü, Pelitalan, Uzunlar, Barbaros, Yenimahalle, Atatürk, 75. Yıl, Cumhuriyet, Mutlu ve Kayapınar Mahalle muhtarları geziye katılmıştır.Yunusemre ilçesinde bir yanda rantçılara yakayı fena halde kaptırmış Çerçi’nin muhtarları var, diğer yanda vatandaşına hizmeti ön plana koymuş 67 tane halkın muhtarı var. Çerçi’nin muhtarlarını önce Allah’a, sonra seçmenlerine havale ediyorken; belediyeyi çıkar kapısı görmeyen, boyun eğmeyen halkın muhtarlarının alnından öpüyorum.” dedi. Haber Merkezi 

Okuma Sayısı : 33856     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


35+5   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com