ALIŞ : 8.1154 | SATIŞ : 8.1479 | ALIŞ : 7.7088 | SATIŞ : 7.8183
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
BAHÇELİ MANİSA’YA GELİYOR 16.01.2019
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Sarıgöl ilçesine ziyarette bulundu. Ziyarette Sarıgöl’e 115 milyon liralık yatırımın yapıldığını dile getiren Başkan Ergün, “Bizim sevdamız Manisa. Bizim sevdamız Sarıgöl. Yaptığımız çalışmalar tarafsız anketlerde, röportajlarda her alanda Manisa Büyükşehir Belediyesini birinci sırada çıkarıyor. Bunlar bizim için önemli değil. Bizler için önemli olan sizlerin gönüllerinde yer almak, yaptığımız hizmetlerle gönüllerinizde birinci olmaktır” dedi. Başkan Ergün konuşmasında Devlet Bahçeli’nin haftaya Manisa’ya geleceği müjdesini de sözlerine ekledi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği projeleri yerinde incelemek üzere Sarıgöl’e gitti. Başkan Ergün Sarıgöl ziyaretinde ilçede görev yapan Mahalle Muhtarları ile de bir araya geldi. Başkan Ergün’e Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay ve daire başkanları, MHP İlçe Başkanı Ahmet Buldanlı, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Hakan Kuruca, Ülkü Ocakları İl ikinci Başkanı Mustafa Ezen, Sarıgöl Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Mintaş eşlik etti.
KURULUŞ SÜRECİNİ ANLATTI
Programda söz alarak Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün kuruluş süreçlerinden bahseden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geleceğimiz için altyapıya büyük önem verdiklerini ve bu doğrultuda çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Ergün, “Altyapısı olmayan yerde göz boyamalık projeler vatandaşlarımıza kötülük olur diyerek çalışmalar yürüttük. Çünkü biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışma ilkesini kendimize uygun gördük. Altyapıdır, gözle görülmez oy gelmez kaygısı gütmedik. Çocuklarımız, hemşerilerimiz temiz su içsin, sağlıklı altyapıya kavuşsun dedik. Bugün buraya gelirken şöyle bir baktığımda Necati Başkanımla el ele vererek, Sarıgöl’ümüze çok güzel hizmetler kazandırdığımızı görmenin huzuru içimi kapladı. Hepiniz güzel Sarıgöl’ümüzde yaşanan değişim ve dönüşümün birinci dereceden tanıklarısınız. Çok şükür verdiğimiz bütün sözleri ziyadesiyle yerine getirmiş, alnı ak bir şekilde karşınızda olmaktan mutluyum, gururluyum” dedi.
MASKİ’DEN SARIGÖL’E 45 MİLYON LİRA
2 milyon liranın üzerinde bir bedelle 46 adet içme suyu deposu ve 25 adet terfi binasının bakım onarımının devam ettiğini söyleyen Başkan Ergün, “Proje Bedeli 19 milyon lira olan Sarıgöl Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı Yapım İşi 9 Şubat 2018 tarihinde, İller Bankası İzmir Bölge Müdürlüğü’ne talepte bulunulmuş olup, kredilerin onaylanması beklenmekte.  Geride kalan süre içerisinde yalnızca MASKİ’nin Sarıgöl’ümüze yaptığı yatırım tam 45 milyon liraya ulaştı. Temmuz 2014’te kurulmuş, ilk kurulduğunda yeri ve oturacak masası dahi bulunmayan MASKİ, yaptığımız doğru planlamayla bugün Sarıgöl’ümüze tamı tamına 45 milyon lira yatırım yapmış. Helali hoş olsun” diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARINI ANLATTI
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nce ilçede gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. Sarıgöl’de hayata geçirilen Gıda Bankası ve MABEM ile hem ihtiyaç sahiplerine hem de geleceğin teminatı gençlere ulaşıldığını dile getiren Başkan Ergün, “Bunların dışında 7 milyon liralık yatırımla Sarıgöllü şehidimiz Haşim Dirik’in adını verdiğimiz kapalı pazaryeri ve yer altı otoparkı hizmete açıldı. Böylesi modern ve otopark sıkıntısına da çözüm olacak bir projeyi Sarıgöl’ümüze kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Hayırlı uğurlu olsun. Gençlerimize verdiğimiz önem büyük. Çünkü onlar geleceğimizin teminatları. Bu düşünceden hareketle gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, boş zamanlarını faydalı işlerle geçirmeleri ve kendilerini ilgi duydukları alanda geliştirebilmeleri amacıyla Sarıgöl’ümüze de güzel bir gençlik merkezi kazandırdık. Yaklaşık 9 milyon lira yatırımla Sarıgöl gençliğine kazandırdığımız bu güzel esere Cumhuriyetimizin kurucusu ve ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün adını verdik. Gençlerimize merkezlerini iyi günlerde kullanmasını dilerken, yüce Atatürk’ü de bu vesileyle rahmetle anıyorum” dedi.
SARIGÖL’E PRESTİJ KAZANDIRILDI
Siteler parkı peyzajının 700 bin lira yatırımla gerçekleştirildiğini aktaran Başkan Ergün, “4 milyon lira gibi bir bedelle Alaşehir Caddesi’ndeki prestij cadde düzenlemesini ilçemize kazandırdık. Asfaltından kaldırımına, bordüründen aydınlatmalarına kadar her şeyiyle dört dörtlük ve şıkır şıkır olan caddemizi iyi günlerde kullansın Sarıgöllü hemşerilerimiz. Yaklaşık 400 bin lira bedelle Mimar Sinan Parkı çevre düzenlemesini gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi bu güzel parkın içerisine çocuklarımızın okul öncesi eğitimlerine katkı sağlamak adına güzel bir tane de Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi inşa ettik. 8 branşta tam 248 çocuğumuz buradan eğitim alıyor. Onlara eğitimlerinin yanında vatanını, milletini seven nesiller olmaları için destek sağlıyoruz. İleride korkmadan ‘Ne mutlu Türküm diyene’ derlerse, bu bizim için şeref madalyası olur. 5 milyon 600 bin lira gibi bir yatırımla Sarıgöl genelindeki sorumluluk alanımızda olan cadde ve sokakların aydınlatma direklerini komple yeniledik. Artık Sarıgöl, gece ayrı, gündüz ayrı bir görünüme sahip. Bundan da ayrıca mutluluk duyuyoruz. Yaklaşık 2 milyon lira yatırımla Dadağlı, Kızılçukur ve Özpınar mahallelerimize güzel birer düğün salonu inşa ettik. İnşallah hep mutlu günler için kullanılması en büyük dileğimiz” diye konuştu.
BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERİNİZDE YER ALMAK
Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar Sarıgöl’de 70 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Ergün, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzü de dahil ettiğimizde bu rakam 115 milyon lirayı buluyor. Bu yatırımı Sarıgöl’ümüze kazandırmış olmanın mutluluğu, gururu ve huzuruyla bugün karşınızdayım. Sarıgöl’ümüzün çalışkan, kararlı, dinamik belediye başkanı, değerli kardeşim Necati Başkanımın da ilçemize kazandırdığı birbirinden güzel hizmetler ve eserler var. Onları da dahil etsek, herhalde bir gün boyunca bunları saymak durumunda kalırız. Bizim sevdamız Manisa. Bizim sevdamız Sarıgöl. Ayrım yapmadan, oy vermiş/vermemiş demeden ilimizin her köşesine ulaşmanın çabası içinde olduk. İnsanız, eksiğimiz olmuştur. Geç kaldığımız durumlar da yaşanmıştır. Ama hiçbir zaman siyaset yapmadık. Siyaset siyasetçilerin işi, bizler hizmet adamıyız dedik. Bu düşünceden hareketle Necati Başkanımla el ele verip güzel hizmetleri Sarıgöl’ümüze kazandırdık. Yaptığımız çalışmalar tarafsız anketlerde, röportajlarda her alanda Manisa Büyükşehir Belediyesini birinci sırada çıkarıyor. Bunlar bizim için önemli değil. Bizler için önemli olan sizlerin gönüllerinde yer almak, yaptığımız hizmetlerle gönüllerinizde birinci olmaktır. Hamd olsun bunu başarabildiğimizi düşünüyorum. Yüzünüzdeki tebessüm, gözlerinizdeki ışıltı ve bir Allah razı olsun sözünüz bize yeter diyoruz” ifadelerini kullandı.
YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili de haklarında her şeyin hayırlı olmasını dileyen Başkan Ergün, önümüzdeki hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Manisa’ya geleceğini de sözlerine ekledi. Konuşmanın sonunda Başkan Ergün, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ve protokol üyeleri, muhtarlarla günün anısına fotoğraf çektirdi. Haber Merkezi 

Okuma Sayısı : 33579     


Yorum Bulunamadı
"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


37-8   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com