ALIŞ : 7.5292 | SATIŞ : 7.5593 | ALIŞ : 7.1687 | SATIŞ : 7.2705
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
TÜRK BAYRAĞI PROVOKASYON OLMUŞ!!! 11.05.2013
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 

Çözüm sürecini anlatmak için Manisa’ya gelen Akil insanlar heyeti, Gazetemizin tepkisiyle karşılaştı. Anemon Otelinde düzenlenen toplantı sırasında salonda Türk bayrağının olmamasına yakınan Gazetemizin imtiyaz Sahibi Mevlüt Çırakoğlu, yanında getirdiği Türk Bayrağını salona asmak istediği sırada Akil heyet başkanı Tarhan Erdem tarafından salondan çıkarıldı.

Haber: Ali BOZKURT

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından çözüm sürecini anlatmaları için görevlendirilen Akil insanlar heyeti Manisa’ya geldi. Yapılacak bilgilendirme toplantıları öncesi basın mensuplarının karşısına geçen Akil insanlar heyeti hiç beklemedik bir tepkiyle karşılaştı. Basın toplantısı sırasında salonda Türk Bayrağının olamamasını dikkat eden Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mevlüt Çırakoğlu, heyet başkanı Tarhan Erdem’e salona neden Türk Bayrağı asılmadığını sordu. Heyet tarafından provokatörlükle tarafından suçlanan Çırakoğlu, yanında getirdiği Türk Bayrağını salona asmak istediği sırada güvenlik güçleri tarafından salondan çıkarıldı. Çırakoğlu dışarı çıkartılırken heyete sert tepki göstererek, “Yazıklar olsun size Türk bayrağı için beni dışarıya çıkartıyorsunuz. Nerede bayrağımız? Beni buraya siz davet ediyorsunuz. Bu şekilde dışarıya çıkartamazsınız, Türk Bayrağından neden bu kadar utanıyorsunuz?”dedi.

“BENİ PROVOKATÖRLÜKLE SUÇLADILAR”

Toplantı sırasında yaşanan olay sonrasında açıklama yapan Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mevlüt Çırakoğlu, “Toplantı başladığında Türk bayrağının olmadığını gördük. Toplantı adabına göre salonda Türk bayrağının olması, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün posterinin olması ve toplantıya başlamadan önce aziz şehitlerimiz ruhları için bir dakika saygı duruşunda durulup istiklal marşı okuduktan sonra toplantının başlaması icap ederdi. Bizde Türkiye cumhuriyetinde gazetecilik yapan bir gazeteyiz. Haklı olarak da böyle bir önemli toplantıda Türk bayrağının olmaması istiklal marşının okunmamasından dolayı kendilerine burada Türk bayrağın eksik olduğunu ve masaya bir adet Türk bayrağı astıktan sonra toplantının başlamasını teklif ettim. Tarhan Erdem, kendisi Türk bayrağının asamayacağını söyledi. Bende kendisine ne münasebet Türk bayrağının buraya asılması gerektiğini söyledim. Erdem, bana ben seni tanıyorum sen provokatörsün seni başka toplantılarda da gördüm diyebilecek kadar şuursuz bir adamsa bana toplantı sırasında çık dışarı dedi. O sırada kendilerini korumakla görevli olan polisler beni yaka paça dışarı çıkarmışlardır. Şimdi burada Tarhan beye ve yanındaki zatlara soruyorum. Beni hangi toplantıda gördüler. Beni hangi salonda gördüler. Veya toplantı yapmış oldukları şehirde o gün orda olduğumu ispat etsinler ben hem kendimi hem de gazeteyi cumhuriyet meydanında yakmayı taahhüt ediyorum. Yoksa kendilerine bakın bu toplantıya Güne Bakış Gazetesi katılacaktır. Bu gazete provokatör bir gazetedir. Sahibi de Mevlüt Çırakoğlu provokatördür diye bilgimi verildi.”dedi.

“MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEKTEN VAZGEÇİN”

Akil insanlar heyetinin iftiralar atarak milleti birbirine düşürdüğünü söyleyen Çırakoğlu, “Bu insanların artık insanların üstüne iftira atıp milleti bir birine düşürmekten vaz geçmeleri gerekir. Eğer sen Türkiye Cumhuriyetinde yaşayacaksan, Türkiye Cumhuriyetinde bu Türk Milleti seni bir yerlere getirecek, saygı gösterecekse sen Türkiye Cumhuriyetinin her ferdine borçlu olduğunu unutmayacaksın. Türk bayrağı uğrunda milyonlarca şehit vermiş o kanlardan rengini almış bir bayraktan bu kadar mı utanacaksınız. Türk bayrağını gördüğünüzde şuurunuzu mu yitireceksiniz. Ne yapsaydık ya Türk Bayrağı yerine sarı, kırmızı, yeşil bir bayrakla gelseydim övünecek miydiniz?”diye konuştu.

“KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRAMAZSINIZ”

Gazetemizi provokatörlükle suçlayan provokatörlere seslenen Çırakoğlu, “Bizi çağırıp açılım denen savsata hakkında destek isteyeceksin işine gelmediği zaman yaka paça dışarı çıkartacaksın. Farz edelim bunların hiç biri olmadı toplantı medeni bir şekilde geçti bizde size dedik ki tamam kardeşim siz doğruyu yapıyorsunuz sizi her türlü destekleyeceğiz deyip toplantıdan çıksam akşam evime gitsem karşıma gazetemin de ortağı olan eşimi, çocuklarımı ve yeğenimi alsam bana sorsalar, “Bugün akil insanlar sana ne anlattılar” diye. Bende onlara ya hanım kusura bakma bana öyle şeyler anlattılar ki biz bildiğimiz her şeyi unutacağız. Mesela senin kardeşini şehit edenler PKK’lılar değilmiş. Kürtler şehit etmiş diyeceğim. Yeğenime dönüp senin hiç görmediğin babanı öldürenler Kürtlermiş oda bana soracak. İyi de babam onlara ne yaptı. Bende ona baban bunların dilini yasakladı. Köylerinde zulüm yaptı. Sözde Kürtlerin hakkını yedi. Babanı o yüzden şehit ettiler diyeceğim. Bunumu istiyorsunuz. Ben bunları anlattıktan sonra benim eşim çocuğum şehit kızı yeğenim olsun bu saatten sonra hangi Kürt’e iyi niyetle bakacaklar. Kürt’e kin kusmayacaklardı kürt’e düşman olmayacaklar mı? Yoksaaaaa istediğiniz bumu. Köyleri basan, okulları yakan, okul önüne bomba koyan, otobüsleri yakan ve kızların ırzına geçen PKK’lılar değil Kürtler mi demek istiyorsunuz. Böylelikle Türk milletinin beynine Kürtlerle biz düşmanımı demek istiyorsunuz. Bu şekilde mi Türkiye cumhuriyetini bölüp parçalayacaksınız. Ama şunu unutmayın biz bunları yapanları PKK’lılar olduğunu biliyoruz. Bu tür olayların Kürt halkıyla kesinlikle uzaktan yakından alakası yoktur. Kürtler dinlerine, ailelerine bağlı ve milletini, vatanını seven insanlardır. Siz bizim aramıza nifak tohumları ekemeyeceksiniz. Eğer derdiniz PKK’nın yapmış oldukları eylemlerin hak arama olduğunu söylüyorsanız bende bir lazım. Benimde dilim yasaklandı. Benimde düğünümde şarkılar söylenmedi. Bende baskı altında kaldım. Ama bunu yapan zihniyet bugün sizin yaptığınız zihniyetle aynıdır. Ama biz vatanına, milletine, dinine bağlı aynı Kürtler gibi vatanına sadık ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçmayacak kadar onurlu bir halkız. Burada kazanacak olan kardeşlikten başka bir şey değildir. Kardeşi kardeşe düşman etmek isteyenler tarihten silinip yok olmaya mahkûmdurlar.”diye konuştu.

Okuma Sayısı : 62116     


Sayın Çırakoğlu, Manisa'nın aydınlık yüzü ! Sizi beynimle ve gönlümle kutluyorum!
  lale.gurman@gmail.com  Beğen  Okuma Sayısı : 1767  Tarih : 12.05.2013 / 12:46:35

Sayın mevlüt Çırakoğlu'nu can-ı gönülden destekliyorum. Kimsenin gösteremediği yürekliliği göstermiştir. ayrıca akil insanlar içinde LÜKS OTELLERDE POLİS BARİKATLARININ ARKASINDA AÇIKLAMA YAPMASINLAR. ÇIKSINLAR VATANDAŞIN İÇİNE KAHVEHANELERDE ÇAYBAHÇELERİNDE AÇIKLAMA YAPSINLAR EGER KENDİLERİNE GÜVENİYORLARSA....
  karaca353535@hotmail.com  Beğen  Okuma Sayısı : 1766  Tarih : 12.05.2013 / 12:18:40

"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


20-7   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com