ALIŞ : 7.5292 | SATIŞ : 7.5593 | ALIŞ : 7.1687 | SATIŞ : 7.2705
Giriş Sayfası Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Ne Aramıştınız?
Nöbetci Eczaneler MANISA
 
 
ÖZEL HABER
POLİTİKA
GÜNDEM
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
ASAYİŞ OLAYLARI
SOSYAL YAŞAM
İLÇELER
KÜLTÜR SANAT
SPOR
 
 
    
KANUNLARIN VERDİĞİ YETKİYİ YERİNE GETİRDİM 05.09.2013
 
Genel Sekreterden hayırlı olsun ziyareti
 

Manisa’da silahlı suç örgütü kurup ekmek satışında tekelleşmeye giderek ticaret özgürlüğüne engel oldukları, fırınlardan haraç topladıkları iddiasıyla aralarında Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mevlüt Çırakoğlu ve Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün de bulunduğu 3’ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın görülmesine İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Yapılan duruşmada ifade veren Başkan Ergün, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirterek, kanunların kendisine verdiği yetkiyi yerine getirdiğini söyledi.

Haber: Ali BOZKURT

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesinde ikinci celsesi yapılan duruşmada, hakkında 'iş ve çalışma hürriyetinin ihlali' ve 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma' iddialarıyla 55 yıla kadar hapis cezası istenen Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mevlüt Çırakoğlu, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve 'suç örgütü kurma, yağma, tehdit, rüşvet, hürriyeti ihlal, tüzel kişileri araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık, var olan suç örgütleri ile korkutucu güçten yararlanarak yağma' suçlarından 1 ile 55 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanan 3'ü tutuklu bazı sanıklar, avukatları hazır bulundu. Hakim karşısında ifade veren Çırakoğlu, üzerine atılan suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, “1980 yılından bu yana Manisa’da fırıncılık mesleği içerisindeyim. Bu güne kadar birçok denetimler yapıldı. Geçtiğimiz dönemlerde denetim yapan heyet güvenlik amacıyla polis ekipleri eşliğinde denetim yaparken günümüzde yapılan denetimler ise sadece Zabıta ekipleri, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yapılıyor. Bundan önceki dönemde yapılan denetimler suç değildi de bugün mü suç oldu. Bunların yanında beni gazetemde yaptığım kaçak ekmek haberleri ile ilgili provokatörlükle suçluyorlar. Kaçak ekmek ile ilgili yaptığım bütün haberler diğer yerel ve ulusal gazetelerin birçoğunda çıktı. Ben bu olayların hiçbir yerinde bulunmuyorum. Gazetemde de hiçbir olayın provokasyonunu yapmadım.”dedi.

BAŞKAN ERGÜN’ÜN SAVUNMASI

Belediye Başkanı Cengiz Ergün, savunmasında, mahkeme huzurunda üzerine atılan suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, “Kanunların, yasaların, yönetmeliklerin ve mevzuatların bana vermiş oldukları yetkiler dâhilinde belediye teşkilatının en üst amiri olarak kanunların belediyelere görev olarak verdiği kontrol ve izin gibi konuları yerine getirmek vardır. Bende bulunduğum görev süresince bu görevleri yerine getirdim. Kaçak ekmek konusu insan sağlığını ilgilendiren bir konu olduğundan buna duyarsız kalmamız doğru olamazdı. Yasa ve yönetmelikler nezdinde gerekli rutin çalışmalarımızı ilgili müdürlükler yapmaktadır. Bu geçmişte de yapılmış, bugünde yapılmış ve yarında yapılacaktır. Bu konu ile ilgili süreçte Tarım İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ticaret Odası, Fırıncılar Kooperatifi ve Manisa Belediyesinin katılımı ile bir komisyon çalışmaları başladı Manisa’da. Bu ilgili bütün müdürlüklerin alt birimleri 1 aylık bir süreç içerisinde bu protokolü hazırlanması noktasına getirildi. Yapılan çalışma sonrasında bütün bu oda başkanlarının katıldığı bu protokol kamuoyunda paylaşılmıştır. Her şey açık ve şeffaf bir anlayışla ortadadır. Herhangi bir kimseden gizlimiz saklımız olmadı. Vatandaşa sağlıklı ekmek ve belirli randımanda kaliteli ekmeği vatandaşa sunulması noktasında bunun için eğer ben iddia makamının ifadesinde iddia ettiği gibi bir çete örgütünün başında olduğum iddiasıyla burada yargılanıyorsam. Bu mevcut kurumların başında olan yetkililer ve komisyonda görev alan kişilerin olduğunun bilinmesini istiyorum. Ve bu kişilerin mahkeme huzurunda dinlenmesi talebinde bulunuyorum. Şahsım ve Manisa Belediye Başkanı olarak veremeyeceğim hiçbir hesabım yok. Ve üzerime atılan iftiraları kabul etmiyorum.”dedi. Başkan Ergün ve diğer sanıkların ifadelerinin ardından duruşma sırasında tutuklu bulunan 3 sanık için tutuklu bulundukları 18 aylık sürenin göz önünde bulundurularak bundan sonraki mahkemelere tutuksuz olarak yargılanması talep edildi. Yapılan talep ise 1 saatlik verilen arada görüşülerek kabul edilmeyerek yargılama 31 Ekim tarihine ertelendi.

Okuma Sayısı : 42234     


Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire aday yapmasını anlamıyorum.ellerinde aday olacak teşkilatın adamı yok ya da varsa da görmek istemiyorlar herhalde.
  naciyeayar@windowlive.com  Beğen  Okuma Sayısı : 2048  Tarih : 05.09.2013 / 13:08:01

"Habere Yapılan diğer yorumları buradan takip edebilirsiniz!"    1     

Adınız : Soyadınız : Eposta :


22-2   İşleminin Sonucu Nedir?
 
ALMILA NUR BERİLGEN&
NAZIM DOĞAN&
GÜRBÜZ BATTAL&Uzmanlardan mantar uyarısı
Seçim öğrenciyi de vurdu
ANNE OLMAK İSTEYENLERE TUZAK
Yunusemre’de iftar sofrası kuruldu
Yuntdağı’nda aşılama çalışmaları başladı
Yeni gasilhaneler yükseliyor
Tarzan’a bu yıl vefasızlık örneği
Sigara içtirene 6 milyon lira ceza
Öğrencilerden örnek davranış
Miniklere trafik bilinci aşılandı

SOSYAL MEDYA DEPRESYONA SÜRÜKLÜYOR
Manisa otizmde bilgilendiriliyor
Uzmanlardan mantar uyarısı
TOKİ'nin suyu çıktı
Uzmanlar hipertansiyona karşı uyardı
ŞEHİR HASTANESİ’NDE SKANDAL
Manisa’da iğrenç iddia
Sinsice yaklaşıyor
SUDA DOĞUMDA MANİSA ZİRVEYE OYNUYOR
ÇIĞLIKLARI KİMSE DUYMUYOR17.09.2014 / 11:48:46Her gun mazota zam geliyor. Birde üstüne secim yatırımı sebebiyle bedava
Devamını Okuyun...

21.04.2014 / 18:30:59TEBRİK EDİYORUM SAYIN BAŞKAN VE
Devamını Okuyun...

06.04.2014 / 15:43:35şehitler ilköğretim okulunda okuyorum.ve
Devamını Okuyun...

01.04.2014 / 18:21:06perşembenin gelişi çarşambadan hatta salıdan belliydi. kulada yanlış aday ve bu
Devamını Okuyun...

22.02.2014 / 16:27:44Bu projenin sonucu var
Devamını Okuyun...

02.10.2013 / 18:04:31

Ne yani çok mu eskiymiş de yenilenmeye başlamış Halil Yurtseven İlkokulu.
Devamını Okuyun...


05.09.2013 / 13:08:01Mhp nin yargılama süreci devam eden bir belediye başkanını hala büyükşehire
Devamını Okuyun...

18.07.2013 / 17:22:32

ölen basri kalkan benim üvey ağbimdi. duyunca çok üzüldüm ve ilk
Devamını Okuyun...


06.07.2013 / 17:28:46Merhabalar Beldenizde bu mücadeleyi sürdüren değerli ve duyarlı vatandaşlara
Devamını Okuyun...

29.06.2013 / 19:03:13İLK GÜN Kİ GİBİ ACIM HİÇ DİNMEDİ DİNMEYECEK YOKSUN DİYE DOĞUM
Devamını Okuyun...
© Copyright 2012 / Tüm hakları saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. www.phpdizayn.com